Esélyt sem adott Argentínának a nemzeti együttes...

Tornagyőztes lett Debrecenben a férfi kézilabda-válogatott.

A magyar férfi kézilabda-válogatott nyerte a debreceni Provident Kupát, miután vasárnap 13 góllal legyőzte az olimpiai induló argentin csapatot. A találkozó egyben a magyar szövetség korábbi kommunikációs igazgatója, Diószeghy Zsolt emlékmérkőzése volt.

Kezdetben a dél-amerikaiak szívósan tartották magukat, ezzel együtt nem forgott veszélyben a magyarok vezetése, pedig nem játszottak hiba nélkül. Bartucz László jól védett a félidő második részében, és a szünet előtt sikerült ellépniük a házigazdáknak.

A fordulást követően több mint egy percig hármas emberhátrányban is játszott a magyar csapat, de végül megúszta kapott gól nélkül. Kiegészülve aztán ismét a hazaiak akarata érvényesült, a csereként beálló Mikler Rolandnak pedig alig lehetett gólt lőni. A 39. percben, 19:10-nél időt kértek a vendégek, ám már nem volt visszaút a számukra.

A januári, olimpiai kvalifikációs Eb-re készülő magyarok ekkor már a közönségnek játszottak, nem volt azonos szinten a két válogatott. A hajrában a 24.hu tudósítása szerint hazai oldalon már csak azért kellett izgulni, nehogy valaki megsérüljön a durva argentin védekezés miatt.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda, Provident Kupa: Magyarország - Argentína 28:15 (14:9). A torna végeredménye: 1. Magyarország 4, 2. Argentína 2, 3. Fehéroroszország 0 ponttal.