Lehengerlő idegenbeli győzelem

Az MVM Veszprém férfi kézilabdacsapata 37:25-re nyert a Meskov Breszt vendégeként a SEHA-ligában.

Zeitz, Ilic sérülés, Palmarsson pedig családi okok miatt hiányzott Javier Sabaté csapatából, de ez sem zavarta a magyar bajnokot. A hazaiak mintegy tíz percig voltak egálban a vendégekkel (4:4), de ezt követően a bakonyiak fokozatosan elhúztak és a félidő végén már hat gól (13:19) volt az előnyük.

Fordulás után sem változott a játék képe: a sokkal hosszabb kispaddal és a hiányzók ellenére is jóval erősebb játékoskerettel rendelkező MVM Veszprém rendületlenül tovább növelte előnyét és végül tucatnyi különbséggel verte fehérorosz ellenfelét.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda SEHA-liga, 10. forduló: Meskov Breszt – MVM Veszprém 25:37 (13:19). Breszt, 1000 néző. Vezette: Mosorinski, Pandzic (szerbek). Veszprém: Mikler – Lékai 7, Sulic 1, Nagy L. 4, Schuch, Sliskovic 8, Ugalde 1. Csere: Gulyás 1, Nilsson 2, Marguc 11 (2), Iváncsik G. 2, Terzic, Rodriguez, Szeitl E. Vezetőedző: Javier Sabaté. Az ellenfél legjobb dobói: Stojkovic 6, Atman 5, Kristopans, Razgor, Silovics 3-3.

Az eredmény alakulása. 7. p.: 1:3. 9. p.: 4:4. 16. p.: 6:10. 25. p.: 11:13. 28. p.: 11:17. 38. p.: 14:25. 43. p.: 16:29. 52. p.: 20:34.