Alapszakasz győzelem a SEHA Ligában?

Az MVM Veszprém 30:30-as döntetlent játszott a Vardar Szkopje otthonában.

Könnyen lehet, hogy a két csapat a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében is találkozik egymással, a Vardarnak ehhez a Wisla Plockon, a Veszprémnek a Motor Zaporizzsján kell túljutnia. Annak a párharcnak a final four lenne a tétje, a mostani összecsapásnak azonban nem volt ilyen nagy a jelentősége.

Novemberben Magyarországon 24:24-re végeztek egymással a felek, és most is döntetlen lett a vége. A Veszprém állt közelebb a győzelemhez, de a Sterbik Árpádot és Szergej Gorbokot nélkülöző Szkopje az utolsó percekben kétszer is egyenlített.

A kiírás szerint két vagy több csapat közötti pontazonosság esetén az idegenben lőtt gólok nem döntenek, de a Veszprém alapszakasz-győzelme így sem forog veszélyben, hiszen a gólkülönbsége sokkal jobb a Vardarénál, ráadásul a hátralévő két mérkőzésén (a Maksz Strumica és a Tatran Presov vendégeként) szinte biztos, hogy szerez még legalább egy pontot. Ezt az NSO híre szerint már szerdán megteheti a Maksz Strumica otthonában.

Jegyzőkönyv. SEHA-liga: Vardar Szkopje (macedon) – MVM Veszprém 30:30 (13:12). Szkopje, 2000 néző. V.: Stojkovic, Nikolic (szerbek). MVM VKC: Mikler – Marguc 2 (1), Nagy L. 4, Nilsson 2, Palmarsson 4, Ilic 10, Ugalde. Csere: Sliskovic, Sulic 3, Schuch, Terzic, Rodriguez 1, Iváncsik G. 2, Lékai 2. Vezetőedző: Javier Sabaté. A hazaiak legjobb dobói: Dobirov, Cindric 6-6, Siskarjev 4, Dujsebajev, Maqueda, Sztojkov 3-3.