Győzelemmel mutatkozott be a Veszprém

Az MVM Veszprém 32:23-ra nyert hazai pályán a Csurgó ellen a férfi kézilabda NB I felsőházi rájátszásának első mérkőzésén.

A címvédő veszprémieknek az NB I alapszakaszában nem kellett részt venniük, a rájátszás viszont már velük zajlik. A felsőházban rajtuk kívül az alapszakasz első öt helyezettje küzd. A felsőházban egyébként a hat csapat 10 fordulós, ligarendszerű rájátszásban dönti el a bajnoki helyezéseket.

A Csurgó az első negyedórában tartotta a lépést a Veszprémmel, amely a szünetben már 18:11-re vezetett, így a második félidőben az NSO híre szerint nem kellett összetörnie magát.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 5:2. 13. p.: 6:7. 20. p.: 13:7. 37. p.: 21:12. 48. p.: 28:18.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda NB I, rájátszás az 1-6. helyért, 1. forduló: MVM VKC – Csurgó 32:23 (18:11). Veszprém, 1200 néző. V.: Bonifert, Oláh. MM VKC: Alilovics – Marguc 3 (1), SULIC 6, Nagy L. 3, Schuch, Terzics 2, Rodriguez 1. Csere: Iváncsik G. 3, Palmarsson 2, Ugalde 3, Ilic 1 (1), Guardiola 2, Gulyás 3, Lékai 3, Füzi. Edző: Javier Sabaté. Az ellenfél legjobb dobói: Cavor, Pazin 4-4, Mikita 3, Hadziomerovics, Mota, Gazdag, Szkokán 2-2.