Nyolcgólos meccsen kétgólos vereség

Az utolsó forduló eredményétől függetlenül a bakonyi futsalosok az alapszakasz ötödik helyén végeznek.

A futsal NB I. alapszakaszának utolsó előtti mérkőzésén az 1. FC Veszprém együttese a szombathelyi Arénában a második helyezett vasiak ellen lépett küzdőtérre. Gyors gólváltás után a hazaiak már az első tíz percben előnyt szereztek, 2:1. A félidő második felében már nem esett újabb találat.

Szünet után hasonló koreográfia szerint zajlottak az események: a 21. percben növelték előnyüket a helyiek, majd Tatai (immár a második eredményes lövésével) 3:2-re szépített. A 25. percben azonban újra a háta mögé kellett nyúlnia a veszprémi kapuvédőnek, 4:2. S bár félóra elteltével Vas révén ismét közelebb kerültek ellenfelükhöz a vendégek, a befejezés előtt hat perccel megint betalálta a Haladás, 5:3.

Jegyzőkönyv. Futsal NB I, 17. forduló: Haladás VSE – 1. FC Veszprém 5:3 (2:1). Szombathely, 200 néző. V.: Ábrahám, Horváth Z. Veszprém: Schmidmajer – Németh II. P., Finta, Tar, Vas. Csere: Sárdi (kapus), Bognár, Tatai, Püspök, Gulyás, Gunther, László. Edző: Madarász János.

Gólszerzők: Vidák (1.), Horváth P. (9.), Öreglaki (21.), Hajmási (25.), Hegyesi (34.), ill. Tatai (6., 24.), Vas (31.).