A Veszprém gólparádéval jutott be a negyeddöntőbe

Az MVM Veszprém 41:28-ra nyert a Motor Zaporizzsja ellen, két győzelemmel jutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé.

Az idegenbeli ötgólos veszprémi siker után nem sok izgalomra volt kilátás, és valóban nem kellett lerágnunk a körmünket. Az ukrán kapusok alig fogtak labdát az első félidőben, 23 gólig jutott a hazai csapat a szünetig.

Fordulás után Szergej Selmenko elkapta a fonalat a Zaporizzsjában, Mirko Alilovicot egymás után mattolta, az emberhátrányban egy ízben a kapuban „ragadó" Iváncsik Gergő azonban kivédte a lövését.

A Veszprém északi légiósai, Andreas Nilsson és Aron Pálmarsson egyaránt kitettek magukért, előbbi hét, utóbbi hat gólig jutott.

Az utolsó percekben az NSO tudósítása szerint Xavier Sabaté pályára küldte Gödör Bencét is, így a 16 éves kapus is részese lett a bakonyiak negyeddöntőbe jutásának.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, a legjobb nyolc közé jutásért visszavágó: MVM VKC – Motor Zaporizzsja (ukrán) 41:28 (23:14). Veszprém, 5000 néző. V.: Badura, Ondogrecula (szlovákok). MVM VKC: Alilovics – Marguc 4, Nagy L. 3, Sulics 4, Palmarsson 6, Ilic 5 (2), Ugalde 4. Csere: Gödör (kapus), Schuch, Terzic 1, Nilsson 7, Iváncsik G. 3, Rodriguez, Gulyás 3, Lékai 1. Edző: Javier Sabaté.

Az ellenfél legjobb dobói: Selmenko, Szoroka 6-6, Seveljev 5, Malasinskas, Puhovsykij 3-3. Továbbjutott: a Veszprém, 70:52-es összesítéssel.

A negyeddöntők párosításai: PPD Zagreb (horvát) – Paris Saint-Germain (francia), THW Kiel (német) - Barcelona (spanyol), Vardar Szkopje (macedon) - MVM VESZPRÉM, Flensburg (német) -Kielce (lengye).

A negyeddöntő első mérkőzéseire április 20. és 24. között, a visszavágókra pedig április 27. és május 1. között kerül sor, a kölni négyes döntőt pedig május 28-án és 29-én rendezik.