Döcögős kezdés után megvédte címét a Veszprém

A SEHA Liga döntőjében nagy küzdelem végén két góllal (28:26) bizonyult jobbnak a macedón Vardar Szkopjénél.

A két férfi kézilabda csapat alapszakaszbeli döntetlenjei és a Veszprém elődöntőbeli küszködése nehéz mérkőzést vetített előre, és már az első percekben látszott, nem lesz diadalmenet a címvédés. Az első 8 percben a veszprémiek részéről egyedül Ilics tartotta a lépést az alaposan bekezdő Cindricékkel, négy gólja azonban így is csak a fele volt a szkopjeiek által szerzetteknek, 4:8. A rossz kezdést követő fejmosás következtében összerázódni látszott a veszprémi védekezés, de az ellenfélhez beálló Sterbik védései miatt hiába egyenlített a Veszprém (9:9), fordítani nem tudott, és a szünetre egygólos hátrányban vonult, 14:15.

A 34. percben aztán megjött az áttörés, Gulyás találata után a négyes döntőben először(!) vezetett a Veszprém – alig 94 perc játékidő után, természetesen az elődöntőbeli hetespárbajt nem számítva, 17:16. Mielőtt nagyon belelelkesülhettek volna a magyar szurkolók, jött Gyibirov, aki egészen zseniális gólokkal tartotta egálon csapatát (21:21), majd Dujshebaev is belelendült, a Veszprém pedig kisvártatva ismét hátrányba került, 23:24. A meccsből addigra kiütött Ilics helyére beszálló Sliskovic azonban ezúttal is átsegítette a holtponton a magyar együttest. A bakonyi gárda az NSO tudósítása szerint az utolsó nyolc percben csupán egy gólt engedett a macedónoknak, így végül – ha nehezen is – de csak összejött a címvédés, 28:26.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda SEHA Liga, döntő: MVM Veszprém KC – Vardar Szkopje 28:26 (14:15). Varasdin, 5500 néző. V.: Nikolic, Stojkovic (szerbek). Veszprém: Mikler – Marguc 3 (2), Sulics 1, Nagy L. 4, Schuch, Palmarsson 3, Iváncsik G. 1. Csere: Alilovic (kapus), Ilics 7 (1), Nilsson 1, Rodriguez 1, Terzics, Gulyás 1, Ugalde 2, Lékai, Sliskovics 4. Edző: Javier Sabaté. Vardar: Milic – Siskarjev 3, Maqueda 2, Toskic, Csindrics 5, Gorbok 2, Dibirov 4. Csere: Sterbik (kapus), Abutovic, Marsenic, Manaszkov 2 (1), Karacic 2, Dujsebajev 4, Brumen 1, Sztojlov 1. Edző: Raúl Gonzalez.

A harmadik helyért: PPD Zagreb (horvát) – Meskov Breszt (fehérorosz) 24:23 (13:14).