Kijutott az olimpiára a magyar vízilabda-válogatott

A trieszti olimpiai selejtező negyeddöntőjében Magyarország 8:7 arányban legyőzte Németországot.

Tegnap eldőlt, hogy a magyar vízilabda-válogatott az A-csoport első helyén végez, miután legyőzte Szlovákiát. A magyar csapat veretlenül vívta meg első öt mérkőzését, de egy döntetlent játszottak, Kanada ellen meglepetésre 14:14 lett a végeredmény.

Magyarország ellenfele a negyeddöntőben a B-csoport negyedik helyén végző Németország volt. A németek a csoportmeccsek során mindössze három pontot szereztek, döntetlent játszottak Kazahsztánnal, és megverték a Dél-afrikai Köztársaságot.

A Németország elleni negyeddöntő azért volt fontos, mert a mérkőzés győztese juthatott ki a 2016-os olimpiára.

A mérkőzés első negyedében nem sok gól született, az első nyolc percet követően mindössze 1:0 volt az állás Magyarország javára.

A magyar csapat a második negyedben elhúzott 3:0-ra, de a németek a második negyed 5. percében megszerezték első góljukat, 3:1. A magyar válogatott a szünetig tovább növelte az előnyét, a félidőben 5:2 volt az állás. Benedek Tibor együttesének támadásai az első félidőben akadoztak, viszont a németek nem tudtak mit kezdeni Magyarország védelmével.

A harmadik negyedben végleg eldőlt a győzelem sorsa, a záró negyed előtt négygólos előnyt (7:3) épített ki a magyar válogatott. A negyedik negyedben kissé elkényelmesedett Magyarország, a németek kétszer is az egyenlítésért támadhattak, de ez végül nem sikerült, az utolsó másodpercben a kapufát találták el a németek. A végeredmény 8:7 lett Magyarország javára.

Ezzel a győzelemmel a magyar csapat bejutott a legjobb négy közé, és ami még fontosabb, biztos, hogy ott lesz a 2016-os olimpián. Ezzel az is eldőlt, hogy nem csak a nők, hanem a férfiak is olimpiai résztvevők. Az olimpia csoportjainak sorsolását a trieszti torna döntőjét követően, vasárnap 19 órakor tartják.

A magyar válogatott ellenfele a faktor.hu cikke szerint az elődöntőben a Franciaország-Hollandia mérkőzés győztese lesz,. A másik ágon Spanyolország-Olaszország elődöntő várható.