A Tatabánya megnehezítette a Veszprém dolgát...

A vendégeknél hosszú kihagyás után visszatért a pályára Christian Zeitz is.

A Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén a Vardar Szkopje otthonában háromgólos (29:26) győzelmet arató Veszprémben ezúttal Gulyás Péter és Iváncsik Gergő pihenőt kapott, de a jegyzőkönyvebe beírt Nagy László, Mirko Alilovic és Schuch Timuzsin sem lépett pályára. A Tatabányából sérülés és betegség miatt szintén több alapember hiányzott.

A vendégeknél a 20. percben hosszú kihagyás után visszatért a pályára Christian Zeitz, aki nemcsak átlövőként, hanem jobbszélsőként is lehetőséget kapott Xavier Sabatétól. A Tatabánya az első félidőben alaposan megnehezítette a Veszprém dolgát, amely a 29. percben kétgólos hátrányban volt (14:12), de Sabaté időkérése után egyenlített (14:14), így a csapatok döntetlennel vonultak szünetre.

A Veszprém a második játékrészben az NSO tudósítása szerint már nem hagyott kétséget afelől, hogy melyik a jobb csapat, és fokozatosan növelve előnyét az utolsó percben kialakította a legnagyobb, hétgólos különbséget (25:32). A végeredményt a veszprémiek egyik legjobbja, Cristian Ugalde állította be.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda NB I., rájátszás az 1-6. helyért, 4. forduló: TKC – MVM Veszprém KC 25:32 (14:14). Tatabánya, 1000 néző. V.: Herczeg, Südi. Veszprém: Mikler – Marguc 4 (1), Guardiola 5, Lékai 6, Nilsson, Sliskovic 4, Ugalde 5. Csere: Terzic, Palmarsson 4, Zeitz 2, Rodriguez 1, Sulic 1, Ilic. Vezetőedző: Javier Sabaté. A hazaiak legjobb dobói: Juhász 8, Vujovic, Krsmanic 3.

A bakonyiak négy meccs után is hibátlanok a felsőházi rájátszásban, de a tabellát továbbra is a Szeged vezeti.