Hideglelős meccsen bukta a BL-döntőt a Győr

A női kéziseknél nem döntött a rendes játékidő, és a túlóra sem: a CSM Bucuresti büntetőkkel nyert.

A román csapat svéd légiósa, Isabelle Gulldén négy lövésből négy góllal kezdte a meccset, és tökéletes mutatóját egészen a szünetig megőrizte, 8:8. A győriek támadásban pontatlanabbak voltak, de több lövőhelyzetet alakítottak ki, és - jórészt a norvég Heidi Lökének köszönhetően - egy-két góllal rendre jobban álltak, 10:8. A döntőbe jutásukkal a szezon meglepetését szolgáltató bukarestiek összeszedetten, hatékonyan kézilabdáztak, így tartották a lépést a magyar együttessel, sőt a szünet előtt fordítani is tudtak, 12:13.

A szoros eredmény miatt az egész második félidőben nagyszerű volt a hangulat a Papp László Budapest Sportaréna lelátóin, bár az elődöntőhöz hasonlóan a fináléban sem volt telt ház.

A CSM horvát kapusa, Jelena Grubisic a második felvonásban is hozta a szünet előtt mutatott jó teljesítményét, és mivel a győriek továbbra sem találták Gulldén játékának ellenszerét, felváltva vezettek a csapatok egy-egy góllal. Az ETO 18:17-es hátrányt követően kulcsjátékosai kiváló egyéni megmozdulásaival visszavette a vezetést. A végső dudaszó előtt 16 másodperccel Görbicz Anita értékesített egy büntetőt, de Torstensson három másodperccel a vége előtt egyenlített (22:22), így hosszabbítás következett.

A ráadás első öt percét két góllal a Győr nyerte, ám tíz másodperccel a második periódus végét megelőzően Gulldén büntetőből egyenlített, 25:25.

A finálé a vs.hu tudósítása szerint hétméteresekkel dőlt el a CSM Bucuresti javára, mivel a győri játékosok közül Nycke Groot és Heidi Löke kísérletét is kivédte a brazil kapus, Pessoa De Oliveira. Az utolsó román lövés a 2004 és 2011 között győri színekben kézilabdázó Aurelia Bradeanu nevéhez fűződik.

Jegyzőkönyv. Női kézilabda Bajnokok Ligája-döntő: Győri Audi ETO – CSM Bucuresti 26:29 (12:13, 22:22, 24:22, 25:25).

A harmadik helyért: Vardar Szkopje (macedón) – Buducnost Podgorica (montenegrói) 30:28 (14:16).