Ott lesz a kontinenstornán a magyar válogatott

Fölényes győzelmet aratott a női kézilabda csapat a szlovákok ellenében.

A magyar női kézilabda-válogatott szerdán Szlovákia ellen lépett pályára Eb-selejtezőn. Határozottan kezdtek a mieink, hiszen öt percnyi játék után négygólos előnyt harcoltak ki, 5:1. Ezt követően magára talált a szlovák válogatott, így fej-fej mellett haladtak a csapatok. A félidőre azonban Szucsánszki Zita és Zácsik Szandra jó teljesítményének köszönhetően három góllal elhúzott a magyar csapat, 12:15.

A második félidő elején elképesztően jól záró védelemmel rukkoltak elő a mieink, hiszen 18 percen keresztül nem kaptak akciógólt. A hajrában már örömkézilabdát láthattak a pályán a magyar szurkolók, végül kilen góllal nyert az Elek Gábor, Ambros Martín kettős által irányított csapat.

Ezzel a győzelemmel biztossá vált, hogy ott lesz a kontinenstornán a magyar válogatott, a csoportelsőséghez viszont még le kell győzni Finnországot. Az Európa-bajnokságot egyébként a 24.hu információi szerint december 4. és 18. között rendezik Svédországban.

Jegyzőkönyv. Európa-bajnoki selejtező, végeredmény: Szlovákia – Magyarország 23:32 (12:15).