Nyolc gólos előnyt herdált el a férfi kézi-válogatott

A magyar csapat 26:25-re győzött a szerb csapat vendégeként a világbajnoki selejtező első felvonásán, Kraljevóban.

A hazaiaknál négy alapjátékos, Momir Ilic (MVM Veszprém), Marko Vujin (THW Kiel), Alem Toskic (Vardar Szkopje) és Ivan Nikcevic (Wisla Plock) nem szerepelt.

Remekül kezdett Xavi Sabaté szövetségi kapitány együttese, amely a 6. percben már 4:0-ra vezetett. Időt kért a hazaiak szakvezetője, majd a szerbek első gólját a 8. percben az ex-veszprémi Zarko Sesum szerezte. Egy darabig maradt a jelentős különbség, de amikor a hazaiak emberelőnybe kerültek, feljöttek 7:5-re.

A magyar csapat kapitánya több poszton cserélt, s nem sokkal később a válogatottban négy év elteltével szereplő Fazekas Nándor büntetőt védett. A szünet előtti hajrában ismét felpörögtek a magyarok, így megint nőtt a különbség, 8:13.

A második félidő elején is jól ment a szekér (10:18), ám 13:19 után sorozatban lőtték a gólokat a szerbek, így megint izgalmassá vált az összecsapás. Iváncsik Tamás ekkor büntetőt rontott, majd a hazaiak fordítottak a 48. percben, 20:19. Időkérés után sorra kapták a kiállításokat a magyarok, de sikerült visszavenni a vezetést. A szerbek újabb hétméterest hibáztak, emberhátrányban pedig Császár Gábor volt eredményes, 23:24. A hajrában még két-két gól esett a vs.hu tudósítása szerint.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda világbajnoki selejtező, 1. mérkőzés: Szerbia - Magyarország 25:26 (8:13). Kraljevo, 1200 néző. V.: Hansen, Pettersen (norvégok). Szerbia: Marjanac – Djukics 2, Zelenovics 2, Sesum 3, Marszenics 2, Rnics, N. Ilics 4. Csere: Arszics (kapus), Mladenovics, Nenadics 10 (5), Beljanszki, Mitrovics, I. Sztankovics 1, Sz. Sztankovics 1. Szövetségi kapitány: Dejan Perics. Magyarország: Mikler – Gulyás 1, Zubai Sz. 1, Nagy L. 4, Schuch, Ilyés 1, Lékai 4. Csere: Fazekas (kapus), Iváncsik T. 6 (3), Nagy K. 3, Bánhidi 1, Ancsin 3, Iváncsik G., Császár 2. Szövetségi kapitány: Xavier Sabaté.

Az eredmény alakulása. 8. p.: 1:4. 12. perc: 3:6. 19. p.: 5:8. 28. p.: 8:12. 36. p.: 9:17. 47. p.: 19:19. 48. p.: 20:19. 52. p.: 21:22. 58. p.: 24:26.