Rosberg nyerte a heves esőzéssel tarkított időmérőt

A világbajnoki pontversenyben vezető Nico Rosberg, a Mercedes német pilótája nyerte a Magyar Nagydíj időmérő edzését.

Rosberg mellől csapattársa, a vb-címvédő brit Lewis Hamilton rajtol majd, míg a harmadik kockából a két évvel ezelőtt győztes Daniel Ricciardo vághat neki a 31. Magyar Nagydíjnak. A tavalyi magyar GP győztese, a négyszeres világbajnok német Sebastian Vettel (Ferrari) az ötödik lett.

Az időmérő első szakaszát négyszer kellett félbeszakítania a versenybíróságnak, negyedszer úgy, hogy a hátralévő 1:18 percben már nem is engedték fel a pályára a versenyzőket. A kvalifikációt megelőző heves zápor miatt nagy mennyiségű víz zúdult a pályára, ezért előbb 20 perccel elhalasztották a 14 órára kiírt startot, majd a vizes pálya miatt félbeszakították az edzést.

Ezután az első újraindításnál a svéd Marcus Ericsson (Sauber) összetörte autóját, amiért újfent félbe kellett szakítani a tréninget, majd a közben egyre inkább felszáradó aszfalton a brazil Felipe Massa (Williams) csúszott ki és csapódott a gumifalba, ez volt az oka a harmadik piros zászlónak. Az időmérő első szakasza végül azért ért véget idő előtt, mert az indonéz Rio Haryanto (Manor) is a gumifalban kötött ki, de az edzés ezután már a második résszel folytatódott, nagyjából egyórás csúszással.

A második etapban nagyon gyorsan száradt az ideális ív a Hungaroringen, így az utolsó percekre már szinte minden autón a száraz pályára alkalmas gumik voltak fent, a köridők pedig gyors egymásutánban javultak. Hamilton majdnem rosszul jött ki a taktikai csatából, de végül a még épp továbbjutást érő 10. helyen végzett, így bejutott a pole pozícióért zajló harmadik szakaszba. A 2007-es vb-győztes Kimi Räikkönen, a Ferrari finn pilótája már nem volt ilyen szerencsés, 14. lett, így ebből a pozícióból kell majd nekivágnia a vasárnapi futamnak.

Az első helyről döntő, 12 perces küzdelemben a vs.hu tudósítása szerint már szinte ideális, száraz körülmények között futhattak gyors köröket a pilóták. A két Mercedes-versenyző nagy csatát vívott egymással, amiből végül Rosberg jött ki jobban, igaz, ehhez az is kellett, hogy Hamilton az utolsó gyors körében lassítani kényszerüljön egy megpördülés miatt lengetett sárga zászlós figyelmeztetésnél.