Hosszú Katinka háromszoros olimpiai bajnok!

A magyar versenyző a 200 méteres vegyesúszás döntője után is a dobogó legmagasabb fokára állhatott.

Harmadik olimpiai aranyában reménykedett Hosszú Katinka, bár esetében a reménykedés kifejezést használni nem biztos, hogy adekvát. Képességei és formája alapján jóval több ez, mint reménykedés, inkább élvezettel átitatott, teljesítendő cél.

Ennek megfelelően kezdett Katinka, aki második idővel jutott a döntőbe – ezt nem árt megjegyezni, a brit O’Connor volt a nagy ellenfél, no meg a kínai címvédő.

A pillangó végén, a fordulónál Hosszú elsőnek fordult, jobb idővel, mint a világcsúcs. Háton O’Connor tartotta azért magát, de a magyar lány fél testhossznyi előnyt dolgozott ki.

A mellúszás után sem változott a helyzet, haladt történelmi győzelme felé Hosszú Katinka.

És jött a gyors, a vitathatatlan fölény, és jött az újabb olimpiai bajnoki cím. A harmadik, mellesleg olimpiai csúccsal.

Verhetetlen az Iron Lady – Egerszegi Krisztina után ő az első magyar úszó a 24.hu információi szerint, aki egy olimpián három aranyérmet szerez.