Előrehozott meccsel kezdődött a szezon

A férfi kézilabda élvonalának megyei rangadóján a fürediek csaknem háromnegyed órán át vezettek.

A házigazdák zsúfolt őszi programja miatt előrehozott mérkőzésen a veszprémiek az olimpián szereplő játékosaik (Nilsson, Blagotinsek, Sliskovic és Kopljar), valamint Iváncsik Gergő hiánya miatt alaposan felforgatott összeállításban léptek pályára megyebeli ellenfelükkel szemben. Ennek megfelelően alakult a találkozó sorsa is: a szenzációsan védő füredi - egykori bakonyi - kapuvédő, Fazekas jóvoltából az első negyedóra (10:10) után a Balaton-partiak nem kis meglepetésre a félidő hátralévő részében még a vezetést is megszerezték, 14:17!

Fordulás után is majd negyedórán át a vendégek vezettek, a Telekom gárdája csupán a 43. percben érte utol a megyei rangadón az ellenfelét, 21:21. A szezonnyitó hajrájában azután helyreállt a rend...

Jegyzőkönyv. A férfi kézilabda NB I. 19. fordulójából előrehozott mérkőzésen: Telekom VKC – Balatonfüred 28:24 (14:17). Veszprém, 2000 néző. V.: Bacs, Bán. Telekom VKC: Alilovic – Gulyás, Nagy L. 7, Rodriguez 1, Sulics 5, Ilic 5 (2), Ugalde 2. Csere: Mikler (kapus), Schuch 1, Terzic, Ancsin, Marguc 1, Palmarsson 4, Gajic 2. Edző: Javier Sabaté. Balatonfüred: Fazekas – Gábori, Kemény 2, Kasparek 3, Gerdán, Zdolik 7, Varsandán 4. Csere: Szemenov, Győri 4 (2), Németh, Kancel, Vasvári, Debreczeni 1, Petrovski 1, Déber 2. Edző: Csoknyai István.

­Az eredmény alakulása. 8. p.: 7:6. 15. p.: 10:10. 26. p.: 12:16. 39. p.: 17:21. 43. p.: 21:21. 49.p.: 24:21.