A Veszprém a Tatabányát is legyőzte

A címvédő Telekom VKC 31:22-re nyert hazai pályán a férfi kézilabda NB I-ben.

A nyáron alaposan megerősödött (tavaly harmadik helyezett) Tatabánya ellen elvileg rangadón lépett pályára a bajnokcsapat a 7. fordulóból előrehozott találkozón. Némi meglepetésre a vendégek két góljával kezdődött a mérkőzés, amelyen a bakonyiak Blagotinseket, Palmarssont, Kopljart, Ilicset és Gajicsot nélkülözv kléptek pályára. Az egyenlítés (4:4) után a félidő végéig egy-két góllal vezetett a házigazda együttes, 14:12.

Fordulás után sem változott különösebben a küzdelem képe: a szívósan harcoló vendégek a 43. percben még csak háromgólos hátrányban voltak, 20:17. Az utolsó negyedórában azonban a Veszprém egyértelművé tette fölényét, 31:22.

Jegyzőkönyv. Férfi labda NB I., előrehozott mérkőzés a 7. fordulóból: Telekom VKC - Grundfos Tatabánya KC 31:22 (14:12). Veszprém, 1700 néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki. Telekom VKC: Alilovics – Gulyás 4, Sulic 3, Nagy L. 1, Schuch, Terzic, Lékai 3. Csere: Iváncsik G. 3, Nilsson 2, Ugalde 3, Chema Rodríguez 1, Ancsin, Sliskovic 3, MARGUC 8 (5), Ligetvári. Edző: Xavi Sabaté. Tatabánya: Tóth L. – Harsányi 3, Grigoras 6 (1), Juhász 1, Szöllősi Sz. 3, Ilyés 1, Dénes. Csere: Deményi (kapus), Bozsovics 2, Pásztor Á., Vujovics 1, Sipos 1, Szöllősi B. 3, Leimeter, Vranjes 1. Edző: Vladan Matics.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 1:3. 12. p.: 7:5. 26. p.: 14:11. 47. p.: 23:17.