Szoros első félidő után a Veszprém idegenben is nyert

A Telekom Veszprém 31:26-ra győzött Csurgón a férfi kézilabda NB I keddi játéknapján.

Nem sokat pihentek a veszprémiek a hétvégi szkopjei dupla SEHA-liga-mérkőzésük után, a kezdésükön viszont ez nem látszott meg, 9:5-re elhúztak (a kilenc góljukból nyolcat a Sulic, Kopljar, Sliskovic horvát különítmény szerzett). A Csurgó aztán egyre inkább belelendült, és a szünetben már a hazaiak vezettek 16:15-re.

A második félidőben helyreállt a világ rendje, elég volt egy kisebb csurgói hullámvölgy, és a Veszprém – amely pedig kettős emberhátrányban is játszott ekkor – már újra négygólos előnyben volt.

Xavier Sabaté ezt mondta a mérkőzés után az NSO tudósítása szerint: – A Csurgóra szerintem jó szezon vár. Jó az edzője, jó a csapata. Számítottunk rá, hogy nehéz mérkőzés lesz. Sok technikai hibát követtünk el, ráadásul Balogh nagyon jól védett. Nálunk Kopljar emelkedett ki.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda NB I.: CsKK - Telekom Veszprém 26:31 (16:15). Csurgó, 1000 néző. V: Andorka, Hucker. CsKK: Balogh T. – Varjú, Asztrasapkin 4 (1), Oslak 3 , Hadziomerovic, J. Mikita 2, Radjenovics 4 (1). Csere: Bartucz (kapus), Halász L. 1, Csavor 7, Hanusz 3, Jerebie 2, Szkokán, Pordán, A. Rodrígues, Füstös A. Edző: Sótonyi László. Telekom VKC: Alilovics – Gulyás 3, Kopljar 8, Lékai 3, Sliskovic 5, Sulics 6, Iváncsik G. Csere: Mikler (kapus), Schuch, Terzic, Blagotinsek 2, Gajic 4 (3), Ancsin, Aflitulin, Fekete D., Ligetvári. Edző: Xavier Sabaté.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2:4. 12. p.: 4:8. 16. p.: 7:10. 21. p.: 10:11. 25. p.: 13:13. 29. p.: 16:14. 32. p.: 17:16. 32. p.: 17:18. 43. p.: 20:23. 48. p.: 22:25. 54. p.: 23:28. 56. p.: 25:30.