Csak megszorongatni tudta a Veszprémet dán ellenfele

A Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata hazai pályán 30:29-re nyert a dán Silkeborg ellen a Bajnokok Ligája A-csoportjának hatodik fordulójában.

A sérüléséből visszatérő Nagy Lászlóval a fedélzeten vágott neki a Silkeborg elleni találkozónak a Telekom Veszprém csapata, amely eddig felemásan szerepelt a Bajnokok Ligájában. Nem volt ott viszont a keretben Renato Sulic és Aron Pálmarsson sem. Lékai Máté nagyot játszott az első percekben: a Veszprém első négy góljában benne volt: kétszer maga talált a hálóba, kétszer pedig az előkészítő szerepében jeleskedett.

Sokáig nem tudott ellépni a Veszprém dán ellenfelétől, a 21. percben azonban megtorpantak a vendégek, és jó sorozattal már hatgólos előnyre tett szert a házigazda. Kellettek ehhez Mirko Alilovic remeklése a kapuban, valamint a jó védekezés és a biztos befejezések. Dragan Gajic rendre gólra váltotta a heteseket, Momir Ilics pedig pazar átlövésekkel vétette észre magát. A végén Blagotinsek kihagyott egy nagy ziccert, így négygólos előnyben várhatta a folytatást a Veszprém, 17:13.

A fordulás után növelni tudta előnyét a hazai gárda, Ilics és Gajic is gólokkal vette ki a részét a nagy sorozatból, Alilovic pedig folytatta remeklését a kapuban. A félidő derekán azonban közelebb tudott zárkózni a Silkeborg, egyre jobb százalékkal váltotta gólra helyzeteit, a Veszprém pedig egyre többet hibázott támadásban.

Nilsson, Nagy László és Ilics fáradhatatlannak bizonyult, rengeteget dolgoztak a hajrában, és fontos gólokkal segítették hozzá a győzelemhez a magyar csapatot. Markussen és Hundstrup több góllal szomorította a végig nagyon lelkes veszprémi publikumot, az utolsó perc kezdetén Nagy László fontos találata döntőnek bizonyult. A Veszprém végül egy góllal behúzta a találkozót, és készülhet a PSG elleni jövő heti rangadóra, 30:29.

Xavier Sabaté értékelés az NSO tudósítása szerint: – Bonyolult, nehéz ütközet volt. Abban nem értek egyet dán kollégámmal, hogy mi könnyű meccsre számítottunk. Igenis nehéz ütközetet vártunk, és a Silkeborg ennek megfelelően szerepelt. Szeretném kiemelni Nagy, Ilics, Chema és Lékai játékát. A második félidő nagy részét irányítottuk, akadt öt-hat olyan perc, amikor ez nem sikerült és a dánok ezt ki is használták.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, A-csoport, 6. forduló: Telekom VKC - Silkeborg (dán) 30:29 (17:13). Veszprém, 5000 néző. V.: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok). Telekom: Alilovics – Lékai 3, Nagy L. 5, Schuch, Blagotinsek 2, Ilics 8, Ugalde 1. Csere: Gajic 6 (4), Terzic, Iváncsik 2, Nilsson 1, Ch. Rodríguez 2, Ancsin. Edző: Xavier Sabate Silkeborg: Rasmussen – Hansen 3, Damgaard 1, Se. Skuba 4, Jensen 3, Markussen 5, Hundstrup 6. Csere: Frandsen (kapus), Thomsen, Knudsen 3, Klitgaard 3 (3), Orsted 1, Olsen. Edző: Peter Bredsdorf-Larsen.

Az eredmény alakulása. 7. perc: 4:2. 11. p.: 6:6. 14. p.: 9:6. 21. p.: 11:10. 26. p.: 16:10. 38. p.: 22:16. 50. p.: 26:22. 57. p.: 29:26.