13 perc elég volt a Veszprémnek Budakalászon

Szűk negyedórányi jó játék elég volt a Telekom Veszprémnek ahhoz, hogy sima győzelmet arasson a CYEB Budakalász otthonában.

Az újonc Budakalász remekül tartotta magát a címvédő ellen, 13 perccel a vége előtt még csak kétgólos hátrányban volt, ám a Veszprém ekkor rákapcsolt, és nem hagyott kétséget afelől, hogy még több kulcsemberét nélkülözve is sokkal jobb csapat, 32:22-re győzött.

Javier Sabaté értékelése az NSO tudósítása szerint: – Gratulálok a Budakalásznak, nagyon jól szolgálta ki lelkes közönségét. Az utolsó tizenöt percben alakult ki a jelentős különbség. Megyünk tovább, készülünk a Párizs ellen.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda NB I., 14. forduló: CYEB-B. - Telekom Veszprém 22:32 (11:12). Budakalász, 250 néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki. CYEB-B.: Tamási – Tóth Á. 3, Szemikov 1, Koncz 3, Mazák 1, Sutka 6 (3), Bohács 7. Csere: Váczi (kapus), Czina, Nagy B., Józsa M., Rédai 1, Holdos, Völker, Halász. Edző: Horváth Attila. Telekom: Borbély – Gulyás 4, Ancsin 5, Blagotinsek 1, Schuch, Ligetvári 7, Iváncsik G. 5 (1). Csere: Mikler (kapus), Aflitulin 2 (1), Füzi 1, Kopljar 2, Milasevics 5 (2), Terzics, Molnár B. Edző: Javier Sabaté.

Az eredmény alakulása. 8. perc: 4:4. 17. p.: 5:9. 27. p.: 10:10. 40. p.: 15:19. 49. p.: 20:23.