A Veszprém félgőzzel is 9 góllal nyert otthon

A magyar sztárcsapat nyolcadik mérkőzésén a hetedik győzelmét aratta a féfi kézilabda SEHA-ligában.

A 6. fordulóból bepótolt mérkőzésen a Telekom Veszprém hazai környezetben biztosan, kilenc góllal nyert a szlovén Velenje ellen.

Visszafogott iramban kezdődött a mérkőzés, amelynek színvonala leginkább egy felkészülési találkozóra emlékeztette a nézőket. Tizenöt percig kiegyenlített játékot láthattunk, aztán a védelmét rendező, támadásban picit felpörgő és céltudatosabb veszprémieknek sikerült meglépniük. A hazaiak a szünetre 19 gólt szerezve, hatgólos előnyre tettek szert, 19:13.

A második félidő elején hullámzó volt a játék, majd sokáig állandósult az öt-hatgólos különbség az NSO tudósítása szerint. A támadások sebessége továbbra is nélkülözte a lendületet – főként a BL-hez képest –, de a labdaszerzés utáni kontrákat mindkét fél igyekezett kihasználni. Sokáig nem tudta még jobban leszakítani magáról a házigazda szlovén ellenfelét – viszont az előnyét biztosan tartotta –, ehhez elsősorban támadásban kellett volna többet nyújtani. A hajrára aztán csak sikerült növelni a különbséget az akkor már fáradó, koncentrációját elveszítő vendégekkel szemben, 36:27.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda SEHA-liga, 6. forduló: Telekom VKC – Gorenje Velenje (szlovén) 36:27 (19:13). Veszprém, 2500 néző. V: Cindric, Gonzurek (horvátok). Telekom: Alilovic – Ch. Rodríguez, Sulic 4, Schuch, Nilsson 3, Ilics 10 (2), Iváncsik 3. Cs: Mikler (kapus), Gulyás, Terzic, Ancsin 4, Gajic 1, Kopljar 6, Fekete 1, Lékai 3, Ligetvári 1. Edző: Javier Sabate Velenje: Boznik – Brumen 6 (1), Cehte 2, Klec 5, Ovnicek 3, Levc 4, Medved 2 (1). Cs: Zaponsek (kapus), Potocnik 3, Stojnic, Golcar 2, Gams, Nosan, Pajt, Mazej. Edző: Borut Plaskan.

Az eredmény alakulása. 13. perc: 7:7, 18. p.: 12:8, 25. p.: 18:12, 41. p.: 24:17, 52. p.: 31:24.