A magyar női válogatott bejutott a középdöntőbe

A lányoknak négy góllal kellett legyőzni Montenegrót a továbbjutáshoz, 21:14-re nyertünk!

A magyar csapat még sosem kezdte két vereséggel az Európa-bajnokságot – mostanáig. A csehek és a dánok ellen elveszített mérkőzések után így az is benne volt a pakliban, hogy a válogatott története során először nem jut be a középdöntőbe.

Hogy ez ne következzen be, ahhoz le kellett győzni Montenegrót. Hogy biztosan továbbjussunk négy góllal, és ennek szellemében kiválóan kezdett Kim Rasmussen együttese. 2:2 után fokozatosan lépett el ellenfelétől, a 26. percben, Görbicz gólja után pedig már 10-6-ra vezettünk. A félidőben 11:6 volt az állás, ebben nagy szerepe volt a kapuban remeklő Januriknak.

A második félidő elején nagyon nem ment a góllövés, fel is jöttek 11:9-re a montenegróiak, de Erdősi góljával megtört a gólcsendünk, meg is nyugodtak a játékosok. Janurik továbbra is brillírozott a kapuban, és összességében jól menedzselte a csapat a meccset, Montenegró türelme pedig elfogyott, így egyre több hibával játszottak. Nem is tudták szorossá tenni a meccset, a 24.hu tudósítása szerint 21:14-re nyertünk és bár nulla pontot viszünk magunkkal, de ott vagyunk a középdöntőben!

Görbicz Anita öt góljával volt a csapat legeredményesebb játékosa, Janurik Kinga pedig 32 dobásból 19-et kivédett, ami fantasztikus, 59 százalékos hatékonyság!

Jegyzőkönyv. Női kézilabda-Eb, 3. forduló, C-csoport: Magyarország – Montenegró 21:14 (11:6). A magyar csapat gólszerzői: Görbicz 5, Schatzl 4, Klivinyi, Kovács A. 3-3, Lukács 2, Bódi, Erdősi, Hornyák, Triscsuk 1-1.

A középdöntőben Norvégiával, Romániával és Oroszországgal találkozunk.