A magyar válogatott megszorongatta a címvédő Norvégiát

A magyar női kézilabda-válogatott fordulatos mérkőzésen kapott ki 24:23-ra Norvégiától az Európa-bajnokságon.

A magyar válogatott ezt megelőzően egyedül Montenegrót tudta legyőzni a svédországi Európa-bajnokságon, azzal jutott be a csapat a középdöntőbe. Mellette kikapott Csehországtól, Dániától és legutóbb Romániától is, közben pedig kidőlt a sorból Janurik Kinga és Triscsuk Krisztina is.

Ilyen előjelek után vártuk a címvédő norvégok elleni meccset, és bár Planéta góljával indult a meccs, sőt, még 4:3-ra is vezettünk, de a kapuban remeklő Grimsbö támogatásának (még üreskapus gólt is dobott) köszönhetően fordítottak, és fokozatosan léptek el az északiak. Kurtovic gólja után már 10:6-ra vezettek. Elkezdtek azonban ők is hibázgatni, a magyar csapat ezt kihasználta, és úgy sikerült feljönni két gólra a félidőig (9:11), hogy Görbicz kihagyott két hetest.

Jól indult a második félidő, Erdősi vezérletével egyenlítettünk, majd Görbicz találatával ismét mi vezettünk, 14:13. Elég szoros volt ezután a mérkőzés, emiatt mindkét oldalon volt kapkodás és rengeteg hiba is. Az 52. percben még 20:20 volt az állás, majd zsinórban három gólt dobtak a norvégok. Mégsem dőlt el a meccs, lett volna esély az egyenlítésre (feljöttünk 22:23 is), azonban mindig a legfontosabb pillanatokban csúszott be valami hiba. Így végül a 24.hu tudósítása szerint egygólos vereség lett vége, a norvégok 24:23-ra nyertek és bejutottak az elődöntőbe.

Szerdán máris jön a következő mérkőzés a magyar válogatott számára, az olimpiai bajnok oroszok ellen lépnek pályára Görbiczék. A magyar csapat első középdöntős pontjaira hajt.

- Próbáltuk hozni a játéktervünket, és bár voltak gondok a védekezésünkkel, alapvetően minden a tervek szerint ment. Még egy kis szerencse kellett volna a végén, de sajnos nagyon elfáradtunk. A hajrá nagyon szoros volt, nyomás alatt tartottuk őket, szomorúak vagyunk, de holnap büszkék leszünk arra, amit elértünk – értékelt Kim Rasmussen az M4 Sportnak.

Jeegyzőkönyv. Női kézilabda urópa-bajnokság, középdöntő, I-csoport: Magyarország – Norvégia 23:24 (9:11). A magyar csapat gólszerzői: Görbicz 5 (2), Kovács A. 5 (1), Erdősi 3, Klivinyi 3, Planéta 2, Kisfaludy 2, Hornyák D. 2, Bódi 1.