A Veszprém idegenben is legyőzte a Velenjét

A Telekom Veszprém 31:27-re nyert a Velenje vendégeként a férfi kézilabda SEHA-liga csütörtöki játéknapján.

A Veszprém hazai pályán 36:27-re nyert a Velenje ellen, amely most az első félidő hajrájáig tartotta a lépést a magyar bajnokkal. A vendégek egy 9:1-es rohammal 19:12-re elléptek, ezután már nem volt kérdés a győztes kiléte.

Xavier Sabaté értékelése a mérkőzés után az NSO tudósítása szerint: – Játékosaink nagy erőfeszítést tettek a sikerért, a rengeteg meccs és utazás sokat kivesz belőlük. Több leindításos gólt lőttünk. Nem szoktam a játékvezetőkkel foglalkozni, de most úgy érzem, eljött az ideje. Nem normális, amit ebben az idényben tapasztalunk a mérkőzéseinken a BL-ben és a SEHA-ligában. Remélem, az idény hátralevő részében a bírók ugyanannyira tisztelni fognak minket és korrektek lesznek velünk, mint a többi csapattal.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda SEHA-liga: Gorenje (szlovén) - Telekom Veszprém 27:31 (12:14). Velenje, 2000 néző. V.: Satordzija, Pendzic (bosnyákok). Gorenje: Zaponsek – Cehte 2, Medved 4 (1), Ovnicek 3, Levc, Toszkics 7, Potocsnik 3. Csere: Golcar 1, Klec 2, Brumen 5 (3). Edző: Borut Plaskan. Veszprém: Mikler – Gajics 7 (3), Nagy L., Nilsson 4, Lékai 5, Ilics 6, Ivánscik G. 3. Csere: Gulyás 2, Marguc 2 (1), Ancsin, Sulics 2, Terzics, Ligetvári. Edző: Xavier Sabaté.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2:0. 9. p.: 3:4. 19. p.: 9:9. 22. p.: 11:10. 41. p.: 13:22. 54. p.: 24:29.