A házigazda franciák nyerték a kézilabda vb-t

Nikola Karabatic lett a világbajnoki mérkőzéssorozat legértékesebb játékosa, Kirill Lazarov a gólkirály.

Vasárnap Párizsban a házigazda Franciaország és a tornán szabadkártyával indult Norvégia döntőzött a kézilabda-világbajnokságon. A francia csapat támadásai akadoztak az első félidőben, a norvégok pedig ezt kihasználva szinte végig előnyben voltak, volt, hogy három góllal is vezettek, 13:16. A játékrész utolsó öt percét 4:1-re a franciák nyerték, így a szünetre már náluk volt az előny, 18:17.

A fordulás után aztán lényegében el is döntötte a mérkőzést a gall együttes, Guigou vezérletével hamar elléptek 23:18-ra. A norvégoknak a vége felé már szinte semmi nem akart összejönni, így végül Franciaország elég simán nyert. 33:26 lett a vége a 24.hu információi szerint.

A franciák 1995, 2001, 2009, 2011 és 2015 után lettek újra világbajnokok. Hétből hat vb-döntőt nyertek meg eddig.

Nikola Karabatic hat gólt dobott a döntőben, ezzel ő volt a mezőny legeredményesebbje. Michael Guigou, Valentin Porte és Kentin Mahe 5-5 találatot tettek be a közösbe, Vincent Gerard kapus pedig 41 százalékkal védett.

Szlovénia végzett a vb harmadik helyén, miután a szombati bronzmeccsen nagy hátrányból fordítva győzték le a horvátokat. A magyar válogatott, amely negyeddöntőig jutott, hetedik lett.

A találkozó után megnevezték a torna legértékesebb játékosát (MVP), aki nem más, mint Nikola Karabatic. Kihirdették a torna álomcsapatát is, három norvég és két francia játékos is helyet kapott a legjobb közt. Kapus: Vincent Gerar (francia), jobbszélső: Kristian Björnsten (norvég), jobbátlövő: Nedim Remili (francia), irányító: Domagoj Duvnjak (horvát), beálló: Bjarte Myrhol (norvég), balátlövő: Sander Sagosen (norvég), balszélső: Jerry Tollbring (svéd).

A világbajnokság gólkirálya a macedón Kirill Lazarov lett. 50 gólt szerzett a franciaországi vb-n.