Végül magabiztosan nyert a Veszprém

A szünetben még csak három góllal vezetett a címvédő Telekom Veszprém a Cegléd ellen, de végül tizenkettővel nyert a férfi kézilabda NB I-ben.

A hétvégi BL-meccsen visszatérő Aron Pálmarsson újra a pályán volt a házigazda veszprémieknél, az izlandi légiós ezúttal két góllal zárt. Hiányzott viszont - a hétvégi rangadóra pihent - Nagy László, Momir Ilic, Lékai Máté, Renato Sulic és Andreas Nilsson. Hét találattal Dragan Gajic és Blaz Blagotinsek bizonyult a mezőny legeredményesebbjének.

Xavier Sabaté értékelése a mérkőzés után az NSO tudósítása szerint: – Az első félidőben jól játszott a Cegléd. Sok fiatal játszott nálunk, most van rá lehetőségük. Nagyon örülök neki, mert szeretek velük dolgozni. Az utolsó két mérkőzésen az utolsó 15 perceket már ők játszották. Magas szinten játszottak, nagyon kemény másfél évet dolgoztunk együtt. Most már száz százalékig a jövőre koncentrálunk.

Jegyzőkönyv. K&H Férfi Kézilabdaliga: Telekom VKC - Ceglédi KKSE 34:22 (15:12). Veszprém, 900 néző. V.: B. Pech K., Vágvölgyi M. Telekom: Borbély – Gajic 7 (1), Gulyás 2, Blagotinsek 7, Chema Rodríguez, Terzic, Iváncsik 1. Csere: Pálmarsson 2, Kopljar, Milasevic 2 (1), Molnár 5, Szakály 2, Szeitl 3, Szita 2, Ligetvári 1. Edző: Xavier Sabaté. Cegléd: Bősz – Megyeri 1, Radovic 2, Tóth, Grbovic 3, Andelic 6, Lászlai 2. Csere: Mojsilov (kapus), Hódi 3, Szabó, Gidai, Fiar 2, Perisic, dr. Bíró 3, Dávid. Edző: Nagy Károly. Az eredmény alakulása. 11. perc: 4:6. 23. p.: 10:8. 34. p.: 18:13. 45. p.: 26:18.