Kettős győzelemmel BL-negyeddöntős a Veszprém

A Telekom Veszprém hazai pályán 29:19-re felülmúlta a PPD Zagrebet, így kettős győzelemmel jutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe.

Az idegenbeli egygólos győzelmet követően bizakodva, de nem magát elbízva várhatta a PPD Zagreb elleni visszavágót a Veszprém. Az első percekben jól tartotta magát a horvát együttes, Cingesar góljaival még a vezetést is megszerezte a hetedik percben. Ezután azonban egy 3:0-s rohammal fordított a Veszprém, és állandósította előnyét. A két szélső, Cristian Ugalde és Gasper Marguc is remekelt, gólokkal vették ki a részüket a sikerből. Eközben Mirko Alilovic védést védésre halmozott, nem csoda, hogy a vendégek a 24. percben még csak öt lőtt gólnál jártak... A hajrában kicsit kiengedett a Veszprém, amit kihasználva közelebb tudott zárkózni a Zagreb.

A szünetben hatgólos különbséggel vonulhattak pihenőre a csapatok. A fordulás után a Veszprém akarata érvényesült, Gajic, Nagy László és Momir Ilics is többször eredményes volt, így már tizenegy góllal is vezettek a hazaiak. Schuch Timuzsin megkapta a harmadik két percét is, így őt elveszítette a végén a magyar együttes. A magabiztos győzelem egy pillanatig sem forgott kockán, Alilovic a második játékrészben is parádés formában védett, így a Veszprém az NSO tudósítása szerint tízzel, összesítésben pedig 11 góllal, kettős győzelemmel búcsúztatta a Zagrebet. A negyeddöntőben a Breszt–Kielce párharc továbbjutója vár a csapatra.

Xavier Sabaté: – Erre a mérkőzésre készülhettünk egész héten, az előző találkozó hibáit kijavítottuk. A védőfalunk és a kapusunk jól szerepelt, ha így játszanak, könnyebb a támadószekciónak is. Büszke vagyok a szélsőkre is, góljaink felét ők szerezték. A Montpellier–Kielce összecsapást figyeljük, de a saját dolgunkkal foglalkozunk. A nyolc között nem lesz könnyű ellenfél. A zágrábiakkal a SEHA-liga jövő heti breszti négyes döntőjének fináléjában talán újra találkozunk, ha ők előbb megverik a Vardart, mi meg a Bresztet.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő visszavágó. Telekom VKC - PPD Zagreb (horvát) 29:19 (15:9). Veszprém, 5000 néző. V: Horácek, Novotny (csehek)VESZPRÉM: Alilovics – Marguc 5 (1), Sulic 2, Nagy L. 1, Schuch, Terzic, Ugalde 5. Csere: Gulyás, Ivácsik 1, Ilics 5, Pálmarsson 3, Gajics 4, Nilsson 2, Lékai 1. Edző: Xavier Sabaté. Zagreb: Stevanovic – Horvat 3, Miklavcic 3, Vori 2, J. Valcic 1, Mandalinic, Cingesar 2. Csere: Skok (kapus) 1, S. Vujic, Kontrec 1, Sebetic 1, Markovic 2 (1), Susnja, Jotic, T. Valcic, Pavlovic 3 (1). Edző: Silvio Ivandija.

Az eredmény alakulása. 7. perc: 2:3. 11. p.: 5:3. 26. p.: 13:5. 36. p.: 17:12. 49. p.: 22:15. 53. p.: 24:18. 58. p.: 29:18. Továbbjutott: a Veszprém (kettős győzelemmel, 52:41-es összesítéssel).