Sorozatban hatodszor lesz Veszprém–Szeged döntő

A debreceni négyes döntő első napján a Veszprém a Csurgót, a Szeged a Tatabányát verte meg sima mérkőzésen.

A Veszprém és a Csurgó összecsapásával indult a Magyar Kupa debreceni négyes döntője. A Bajnokok Ligája negyeddöntőjében a Montpellier-vel találkozó Veszprém pihentette Nagy Lászlót a mérkőzés elején, Marko Kopljar kezdett jobbátlövőben.

A Csurgó magabiztos csapat benyomását keltette az első percekben, alig tíz perc alatt 7:4-re meglépett – időt is kért Xavi Sabaté, hogy rendezze a sorokat. Kopljar jól helyettesítette Nagy Lászlót, a négy veszprémi gólból három az ő nevéhez fűződött. A Csurgó azonban jól tartotta magát, egészen a 20. percig, amikor megfordította a meccset a Veszprém Dragan Gajic hetesével, majd Blaz Blagotinsek találatával rögtön növelte is előnyét – ekkor Sótonyi László kért időt és próbálta felrázni tanítványait. Ez hellyel-közzel sikerült is neki, közelebb zárkózni viszont nem tudott a Csurgó, ugyanakkor a Veszprém sem tudott jobban meglépni. A szünetben így két góllal vezetett a Sabaté-csapat, 16:14.

A második félidő egy kihagyott csurgói hetessel indult, vagy ha úgy tetszik, Mirko Alilovic bravúrjával. Ezt rögtön egy veszprémi találat követte. A bakonyiak állandósítani tudták 3-4 gólos előnyüket, Blagotinsek nyolcszor volt eredményes, de Aron Pálmarsson, Ancsin Gábor és Gajic is hozzájárult a remekléshez. A fór megtartásához kellettek Alilovic védései is, a horvát kapus helyenként hatalmas bravúrokkal állította meg a csurgói akciókat. Az 54. percben már öttel vezetett a Veszprém Iváncsik Gergő gólja után, a Csurgó újabb időkéréssel próbálta lassítani a címvédőt. A kísérlet nem járt sikerrel, hiszen a rövid szünet után Lékai Máté két védő szorításában is a hálóba talált, ezzel eldöntötte a mérkőzést: hat perccel a vége előtt hat volt közte. A Csurgó elfáradt a végére, egyre több technikai hiba csúszott a játékába – két ilyet kihasználva nyolc gólra növelte előnyét a Veszprém, a fiatal Ligetvári Patrik kétszer is eredményes volt a hajrában. Az utolsó percben elrontott egy kínai figurát a Csurgó, a Veszprém pedig hetesből beállította a végeredményt – a címvédő 10 gólos sikerrel (33:23) bejutott a holnapi fináléba.

A másik elődöntőben a Szeged 28:20 arányban győzte le a Tatabánya együttesét, így a szombati döntőben az NSO tudósítása szerint a Tisza-parti gárda lesz a bakonyiak ellenfele.