Az egyiknek semmi, a másiknak minden sikerült

Az újvárosi Fekete egy perc alatt háromszor is betalált a futsal NB I. rájátszásában a veszprémi hálóba!

Egyhónapos szünet után folytatódott a veszprémi gárda számára a bajnoki mérkőzéssorozat. A felsőház harmadik fordulójában két azonos pontszámú együttes lépett pályára a korábbikhoz képest alaposan lecsökkent számú nézősereg előtt a Március 15-e úti csarnokban. A hazaiaknál Füzy és Fehér sérülés miatt hiányzott, vállalta viszont a pályára lépést az operáción átesett válogatott Tatai.

Nehezen ébredtek a hazaiak: Fekete az első vendég akció végén betalált (0:1), majd röviddel később már 0:2 volt az állás. Háromgólos hátrány után szépített Boromisza D., 1:3. Még nem telt el negyed óra az első félidőből, amikor sporttörténeti esemény(ek) szemtanuja lehetett a lelátó népe. A nagy kedvvel játszó Fekete egy perc alatt háromszor (!) is "beköszöntött": 1:6! Ez a szitu alaposan megfogta a bakonyiakat, 1:7. Később a dunapartiak közül Horváth ütésért a végleges kiállítás sorsára jutott, s ezt a Madarász legénység a szünetig jól használta ki, 3:7.

Fordulás után nagy lendülettel igyekezett szépíteni az FCV, ez Boromisza D. révén (4:7) valamelyest sikerült is. Hiába nyomott azonban nagy erővel a hazai gárda, az egykori veszprémi kapus, Reveland a továbbiakban minden hárított. Mi több: a hajrában további két Dunaferr találat állította be a végeredményt, 4:9.

Jegyzőkönyv. Futsal NB I, rájátszás az 1-6. helyért, 3. forduló: 1. FCV – Dunaferr 4:9 (3:7). Veszprém, 300 néző. V.: Szilágyi (Gál, Takács). FCV: Schmidmajer – Tatai, Gulyás, Boromisza G., Bognár P. Csere: Sárdi (Kapus), Hoffer, Petróczi, Tar, Püspök, Boromisza D. Finta. Edző: Madarász János. Dunaferr: Reveland – Horváth N., Klacsák, Varga Cs., Hosszú. Csere: Varsányi (Kapus), Németh P., Schrancz, Fridrich, Fekete, Gorjánácz, Csányi, Józsa. Edző: Fehér Zsolt.

Gólszerző: Boromisza D. (11.), Tatai (18.), Klacsák (20. – öngól), Boromisza D. (23.), ill. Fekete (4., 14., 14., 14.), Józsa (9.), Horváth P. (11., 16.), Németh P. (27.), Varga (40. percben).