Hosszú és Milák a dobogó második fokán

Úszóink kitettek magukért szombaton, két éremmel gyarapították Magyarország éremkollekcióját a budapesti vizes vb-n.

A szombati úszó program első magyar érdekeltségű döntője a 200 hát volt, ahol Hosszú Katinkáért szoríthattunk. Háromszoros riói bajnokunk az 1-es pályán vágott neki a négy hossznak, tökéletesen kapta el rajtot, az első fordulónál harmadik volt, azonban olyan jól rúgta el magát a faltól, hogy pillanatok alatt az élre állt.

Főként ennek a fegyverének köszönhetően az utolsó hosszt is elsőként kezdte meg. Az utolsó 50-en a címvédő ausztrál Emily Seebohm nagy hátrányt ledolgozva előbb az amerikai Kathleen Bakert, majd Hosszút is megelőzte. Katinka fantasztikus országos csúccsal, 2:05.85 perces idővel csapott a célba, a tavalyi, riói olimpián felállított 2:06.03-as idejét javította meg.

A 200 hát után a férfi 100 pillangó döntője volt a következő, ahol magyar versenyzőkért szoríthattunk, méghozzá Cseh Lászlóért és Milák Kristófért. Titkon abban reménykedhettünk, hogy akár mindketten felállhatnak a dobogóra. Óriási hangorkán fogadta mindkét magyart, a 200-on ezüstérmes, ezen a távon olimpiai második Cseh a 7-es pályán, míg az előfutamban, majd az elődöntőben is junior világcsúcsot úszó - utóbbival Cseh országos rekordját megjavító - Milák a 3-ason állt rajtkőre.

Cseh ezúttal is lassan startolt, Milák azonban nem esett ebbe a hibába, de így is csak hatodiknak fordult, míg a 31 éves Cseh nyolcadiknak. A második ötven méteren látszódott, hogy csak a fiatalabbik magyar lehet versenyben az éremért, elképesztő hajrájával az olimpiai bajnok szingapúri Joseph Schoolingot is megelőzve végül 50.62-es - új junior világcsúcs - idővel második lett. Cseh 50.92-vel végzett ötödikként a hatharom.com híre szerint.