Megszorítani sem tudták!

Megszerezte második aranyérmét a budapesti világbajnokságon Hosszú Katinka, imponáló fölénnyel nyerte a 400 vegyest.

Hosszú Katinka korábban már háromszor megnyerte a 400 vegyes aranyát. Az elsőnél, 2009-ben még Dave Salo volt az edzője, 2013-ban és két éve már a férje, Shane Tusup.

Budapesten negyedszer nyert, egyetlen magyar úszónak sem sikerült az a bravúr múltban, hogy ugyanabban a számban négyszer aranyérmes legyen.

Négy éve veretlen ezen a távon, és nagyjából csak az volt a kérdés a Duna Arénában is, mekkora előnnyel nyer. A délelőtti előfutamban másfél másodperccel úszott jobbat, mint a spanyol Mireia Belmonte.

A világcsúcsot sokáig üldözte, mígnem a tavalyi olimpián sikerült megjavítania. Ez az idő (4:26,36) most nem forgott veszélyben, kétszázig volt a közelében.

Abszolút favorithoz méltón, rögtön az első néhány tempó után az élre állt. A pillangó után már egy testhosszal, egy másodperccel vezetett a spanyol Mireia Belmonte előtt.

A hát után 3 másodperc volt az előnye, az egyesen úszó Ohasi próbálta valamennyire tartani vele a lépést, de ő is csak tisztes távolból.

Amikor átfordult a gyorsra, akkor is 3 másodperc körüli volt az előnye, és ez kitartott egészen a célig. 4:29,33-mal fejezte be idei szereplését. A két évvel ezelőtti aranyérmes időhöz képest majdnem egy teljes másodpercet javult.

A döntő után Shane Tusuptól kapott egy magyar zászlót, és Iron Lady sapkában ünnepelt a medence körül.

Az index.hu híre szerint a spanyol Mireia Belmonte lett a második (4:32,17), a harmadik helyen a kanadai Pickrem végzett (4:32,88).