A kétszeres Dakar-győztes nyerte a HunGarian Baját

Az autósoknál a katari Nasszer al-Attijah, a motorosoknál a szlovák Stefan Svitko nyerte a tereprali világkupa-futamot.

- Nehéz verseny volt, végig koncentrálni kellett, nem lehetett hibázni - nyilatkozta a kétszeres Dakar-győztes pilóta az MTI-nek.

Vasárnap kétszer 98 kilométert kellett megtenniük a mezőny tagjainak, a délelőtti kör után a katari már több mint 3 perces előnnyel vezetett, így az utolsó szakaszon már egy második hely is elég volt neki a biztos sikerhez.

Az autósoknál a legjobb magyar páros, Lónyai Pál és Horn Albert összetettben a kilencedik helyen végzett 41 perces hátránnyal.

A motorosoknál a szlovák Stefan Svitko először indult a HunGarian Baján, és egyből megnyerte a viadalt. A szlovák versenyző az összes szakaszon az élen végzett még úgy is, hogy vasárnap délelőtt ötven kilométerrel a rajt után kicsúszott alóla a motor, harminc kilométerrel a cél előtt pedig elment a hátsó féke.

Az idei, péntektől vasárnapig tartó 14. HunGarian Baja versenyen a résztvevők pénteken egy 11 kilométeres etapot teljesítettek, majd szombaton kétszer 140 kilométer, vasárnap pedig kétszer 98 kilométer várt rájuk.

Az első HunGarian Baja futamot 2004-ben tartották Veszprém környékén, majd 2010 után, öt év kihagyást követően 2015-ben tért vissza a verseny a városba. Azóta sorozatban három éve Veszprém és környéke ad otthont a világkupa-futamnak.