A Veszprém kiütéssel kezdte a bajnokságot

A Telekom Veszprém fölényes győzelmet aratott hazai pályán a Csurgó felett a férfi kézilabda NB I. első fordulójában.

A Veszprém már az elejétől nagyon komolyan odalépett. Ljubomir Vranjes együttese 4:0-s rohammal indított, a Csurgó pedig csak az 5. percben szerezte meg az első gólját. A hazaiak egy pillanatra sem vettek vissza, így fordulhatott elő, hogy a félidőben 19:6-os veszprémi előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőben a Csurgó már sokkal jobban küzdött – volt egy 3:0-s sorozata is –, de a lendülete nem volt elég arra sem, hogy legalább egy picit szorosabbá tegye a találkozót. A vége sima 31:15 lett.

A macedón Dejan Manaszkov nyolc gólig jutott a Veszprémben, a Csurgóból a szerb Marko Vasics bizonyult a legeredményesebbnek hat találattal.

Ljubomir Vranjes értékelése a mérkőzés után az NSO tudósítása szerint: – Boldog vagyok a győzelem miatt, örülök hogy a játékosaim remekül játszottak. Mindig a 100 százalékra törekszem, ezt most a játékosok is bizonyították.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda NB I., 1. forduló: Telekom VKC – Csurgói KK 31:15 (19:6). Veszprém, 2500 néző. V.: Herczeg P., Südi P. Telekom: Mikler – Manaskov 8, Terzic, Ilics, Nagy 1, Nilsson 4, Marguc 2. Csere: Lékai 2, Accambray 2, Tönnesen 3, Blagotinsek 3, Schuch, Győri 2, Sulic 2, Ligetvári 2. Edző: Ljubomir Vranjes. Csurgó: Bartucz – Varjú, Tóth A., Oslak 1, Szeitl 2, Mikita 2, Radjenovic 2. Csere: Balogh T. (kapus), Ferreira, Géczi, Cehte 1, Jerebie, Hanusz 1, Oliveira, Vasics 6 (5). Edző: Sótonyi László.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 4:1, 16. p.: 10:4, 23. p.: 15:5, 35. p.: 23:6, 47. p.: 25:10.