A Veszprém húsz góllal nyert hazai pályán a Gyöngyös ellen

A házigazdáknál Andreas Nilsson megszerezte 400. gólját a bakonyiak mezében a férfi kézilabda NB I. keddi játéknapján.

Ljubomir Vranjes edző ezen a mérkőzésen pihentette Nagy Lászlót, Sulicsot, Ilicset és Jamalit is, ami az jelezte: gond nélküli összecsapás vár a gárdára. Így aztán több fiatali is bizonyítási, rutinszerzési lehetőséget kapott.

Noha a találkozó elején még 2:2-öt is mutatott az eredményjelző tábla, aztán fokozatosan elhúzott a bajnok. Viszonylag hamar kialakult az ötgólos különbség, ami aztán a félidő végéig megmaradt, 19:15.

Fordulás után beindult a veszprémi henger, s egyre jobban kiütközött a két együttes közötti tudásbeli és játékosanyag minősége közötti különbség. Csupán a győzelem aránya volt a kérdés, amit az is jelez, hogy a vendégek a második harminc percben csupán négy alkalommal tudtak a hálóba találni, 39:19.

Ljubomir Vranjes értékelése az NSO tudósítása szerint: – Két különböző félidő volt, az elsőben azok játszottak, akik két napja pályára léptek. Ahogy láthattuk, benne is volt a lábukban, és gyermeteg hibákat is elkövettünk... Az öltözőben megbeszéltük a hibákat, és a második félidőben sokkal koncentráltabban játszottunk. Elégedett vagyok a csapatommal.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda NB I.: Telekom VKC – Gyöngyös 39:19 (19:15). Veszprém, 1500 néző. V: Bócz L., Wiedemann V. Telekom: Mikler – Gajics 5 (1), Tönnesen 4, Nilsson 3, Schuch, Accambray 3, Ugalde 1. Csere: Manaszkov 2, Blagotinsek 2, Lékai 1, Ancsin 4, Győri 4, Ligetvári 4, Marguc 6. Edző: Ljubomir Vranjes. Gyöngyös: Holló – Urbán 2, Duris 3, Markez 2, Hegedűs 3, Mikita 3, Kovacsics 5. Csere: Manazya (kapus), Dumencsics 1, Gábori, Loncar, Tóth M., Veres, Igó. Edző: Konkoly Csaba.

Az eredmény alakulása: 7. perc: 4:3, 14. p.: 10:7, 29. p.: 19:13, 36. p.: 22:18, 59. p.: 38:19.