Nagy meccset nyert meg a Veszprém

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában a Telekom Veszprém 28:27-re legyőzte a német Flensburgot.

A klasszikus német kézilabdát játszó Flensburg és az új vezetőedzővel németes stílusra törekvő Veszprém óriási gólpárbajt vívott az első félidőben. Egyik csapat sem tudott jelentősebb előnyt elérni, a legnagyobb különbség mindössze három gól volt, de az is az elején, 4:1-nél. A Flensburgnak egyszer sem sikerült vezetni, bár néhányszor megvolt rá a lehetősége. Lékai öt gólt dobott, Nagy László négyet, míg a másik oldalon Thomas Mogensen szintén négyig jutott az első harminc percben, amely 15:14-es veszprémi előnnyel ért véget.

A második félidő elején valami történt a Veszprémmel, mert negyed óra alatt mindössze három gólt ért el. A Flensburg meglépett, már négy találattal is. A németek kapusa, Mattias Andersson óriási formában védett, és nem lehetett látni, mi lehet az ellenszer. És mégis. A Veszprém lassan magára talált, és elkezdte ledolgozni a lemaradását. A 19:23-as hátrányból 28:26-os előny lett, köszönhetően Lékai és Nagy gólerős játékának, valamint a Mirko Alilovic helyére beálló Mikler Rolandnak, aki fontos pillanatokban védett. A Flensburg még egyszer betalált, ám a Veszprém egy gólt megtartott az előnyéből, és 28:27-re megnyerte a rangadót.

Ljubomir Vranjes értékelése az NSO tudósítása szerint: – Az első félidőben jól játszottunk, de a másodikban Andersson minden lövésünket kifogta. Büszke vagyok a csapatomra, nemcsak azokra, akik sokat játszottak, hanem a kispadon ülőkre is. Csapatként, egységesen tudtunk küzdeni. Az is büszkévé tesz, ahogy a hátrányból felálltunk. Nem az első félidőben szeretnénk megnyerni a mérkőzéseket, hanem a hajrában.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, B-csoport, második forduló: Telekom VKC - SG Flensburg 28:27 (15:14). Veszprém, 5000 néző. V.: Nikolics, Sztojkovics (szerbek). Telekom VKC: Alilovic – Marguc 1, Nilsson 2, Nagy L. 8, Blagotinsek 3, Ilics 1, Manaszkov. Csere: Mikler (kapus), Schuch, Tönnesen 1, Gajic, Accambray, Ugalde 2, Terzic, Sulic 1, Lékai 9. Edző: Ljubomir Vranjes. Flensburg: Andersson – Svan 4, Röd 2, Heinl, Mahé 2 (1), Schmidt 3, Wanne 5. Csere: Karlsson 1, Glandorf 2, Mogensen 4, Jeppsson, Hansen 4. Edző: Maik Machulla.

Az eredmény alakulása.: 7. p.: 3:0, 12. p.: 4:4, 27. p.: 14:12, 39. p.: 19:16, 46. p.: 19:23, 56. p.: 25:25.