Nagyon simán lépett át rajtunk Svájc

Már az első félidőben lerendezett minket Svájc a szombat esti vb-selejtezőn: 45 perc alatt három gólt kapott a magyar válogatott.

Rögtön a találkozó elején kissé rémültnek tűnt a magyar védelem, általában ijedten lőtték ki a fehérmezesek a labdákat a tizenhatosunkról. Nagyjából tíz perc után aztán úgy tűnt megnyugodtak a vendégek, különösen az ezen a mérkőzésen csapatkapitányként pályára lépő Kádár Tamás volt higgadt. A 18. percben azonban Gulácsi Péter rosszul vett át egy passzt, majd el is csúszott, ez pedig elég idő volt Granit Xhaka számára, hogy odaérjen és az üres kapuba passzoljon, 1:0. Még magunkhoz sem tértünk a sokktól, már jött is z újabb gól: Fabian Frei kapott labdát a tizenhatos bal sarkában, lövésébe beleért Bese Barnabás, így lett védhetetlen Gulácsi számára, 2:0. Még magunkhoz sem tértünk a sokktól, már jött is z újabb gól: Fabian Frei kapott labdát a tizenhatos bal sarkában, lövésébe beleért Bese Barnabás, így lett védhetetlen Gulácsi számára, 3:0.

Fordulás után Elek Ákos rögtön lövéssel próbálkozott, úgy tűnt jól kezdhetjük a játékrészt. Ehhez képest Zuber távoli próbálkozásába hiába kapott bele Gulácsi Péter, csak behullott a kapunkba a 49. percben, 4:0. Ezután sorra érkeztek a svájci helyzetek, mégis mi tudtunk szépíteni egy órányi játék után: Kádár ragyogóan csúsztatott meg egy szögletet, Yann Sommer bravúrral védett, azonban Guzmics Richárd reagált a leggyorsabban és a kapuba lőtt, 4:1. Ezután is főleg a hazaiak rohamoztak, de nem esett gól a 83. percig: ekkor a végig veszélyesen játszó Xedran Shaquiri osztott ki egy kötényt a csereként beálló Sallai Rolandnak, így helyzetbe került Stephan Lichtsteiner és kíméletlenül a hosszúba bombázott, 5:1. A végszót Ugrai Roland adta meg, aki Sommer hibája után okosan fejelt a svájci kapuba, ezzel kialakítva az 5:2-es végeredményt.

Bernd Storck vezérletével korábban soha nem kaptunk négynél több gólt, négyet is utoljára a belgák lőttek nekünk az Európa-bajnokság egyenes kieséses szakaszában.

Végeredmény. Világbajnoki selejtező, csoportmérkőzés, 9. forduló: Svájc – Magyarország 5:2 (3:0). Gólszerző: Xhaka 18′ Frei 20′ Zuber 43′ 49′ Lichtsteiner 84′ ill., Guzmics 58′ Ugrai 89′.

A svájciak így a 24.hu információi szerint százszázalékos teljesítménnyel várhatják a keddi, sorsdöntő mérkőzésüket Portugália ellen, míg a mieink a Groupama Arénában harcolhatják ki a harmadik helyet a csoportban Feröer-szigetek ellen.