Nem Nagy-dolog...

A Veszprém kilenccel verte a Szegedet!

Az ujjtörése miatt a rangadón nem szereplő Nagy László nélkül is könnyed győzelmet aratott a Veszprém a Szeged otthonában a férfi kézilabda NB I 7. fordulójában. A Bajnokok Ligájában szereplő csapatok összecsapásán a hazaiak csak az első 20 percben voltak egy súlycsoportban a Veszprémmel, amely ezt követően elsöpörte a Szegedet, s  9 góllal győzött.

Telt ház, 3000 néző előtt őrületes hangulatban fogadta a Veszprémet a Szeged az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság 7. fordulójában rendezett rangadón. A BL-szereplő csapatok összecsapását a szegediek kezdték jobban, a 7. percben már kétgólosra növelték az előnyüket. Bár ezt többnyire tartani tudták az első 20 percben, a jó ütemű veszprémi időkérés után a vendégek a 21. percben átvették a vezetést. Hamar elhúztak három góllal, s ez a különbség meg is maradt a szünetre, 11:14.

A hazaiak az első játékrész második felében összehoztak egy 8 perces góltalansági szériát, és a második félidőt sem kezdték jól. A vendégek fokozatosan húztak el a szegediektől, akik a 38. és a 44. perc között ismét képtelenek voltak gólt szerezni, miközben a vendégeknek minden bejött. Gyors indításból, szélről, átlövésből, is betaláltak, s már 8 góllal is vezettek. Az utolsó tíz percre a Szeged megpróbált közelebb jönni, de ötgólosnál kisebb különbség már nem volt a csapatok között. A Veszprém a hajrában az NSO tudósítása szerint a kedve szerint dobálta a gólokat.

A 9 gólos veszprémi győzelem már csak azért is nagy fegyvertény, mert így – ha ez a két csapat végez az első két helyen a bajnoki táblázaton – nagy valószínűséggel a Veszprémé lesz a pályaelőny a májusi kétmeccses bajnoki döntőn.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda NB I., 7. forduló: MOL-PICK Szeged - Telekom Veszprém 21:30 (11:14). Szeged, 3200 néző. V: Herczeg, Südi. MOL-PICK: Sierra – Sostaric 3, Balogh Zs. 3 (2), Skube 3, Bánhidi 2, Gorbok 3, Källman. Csere: Sego (kapus), Gaber, Thiagus Petrus 1, Blazevic, Buntic 2, Bodó 3, Sigurmannsson 1 (1), Zsitnyikov. Edző: Carlos Pastor. Telekom: Alilovics – Marguc 4, Ancsin 3, Blagotinsek 1, Ligetvári, Terzic, Manaszkov 6. Csere: Mikler (kapus), Ilics 2, Lékai 4, Tönnesen 7, Ugalde, Győri, Nilsson 3, Schuch. Edző: Ljubomir Vranjes.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2:1. 7. p.: 4:2. 12. p.: 6:6. 15. p.: 8:7. 19. p.: 9:8. 26. p.: 9:12. 28. p.: 11:13. 33. p.: 11:16. 37. p.: 13:19. 40. p.: 15:21. 43. p.: 15:23. 48. p.: 18:23. 52. p.: 20:25. 58. p.: 20:29.