Biztosan hozták a kötelezőt

A férfi kézilabda NB I nyolcadik fordulójának keddi mérkőzésén a Telekom Veszprém nagy fölénnyel, 32:17-re verte a Komlót.

Ljubomir Vranjes, a bajnokcsapat szakvezetője Nagy Lászlót sérülése miatt nem nevezte a pályára lépő játékosok közé, Margucot, Manaszkovot és Terzicset pedig pihenő címén szerepeltette.

Némi meglepetésre a vendégek kezdték jobban a mérkőzést, s 6. percben négygólos vendég vezetést mutatott az eredményt jelző tábla, 1:5! Nagyjából további hat perc kellett ahhoz, hogy egyenlítsen a hazai gárda, 12:12. Ettől kezdve fokozatosan húzott el a hiányzó játékosok nélkül is sokkal jobb erőkből álló Telekom. A szünetre - bár a Baranya megyeiek derekasan küzdöttek - már jelentős volt a veszprémi előny, 15:8.

Szünet után sem változott a játék képe, a helyiek szinte tetszés szerint érték el góljaikat. Különösen Gajics volt elemében, aki egymaga tíz találatig jutott. Végül a listavezető gárda különösebb megerőltetés nélkül is fölényes győzelmes aratott a végére nagyon leült ellenféllel szemben.

Ljubomir Vranjes értékelése a mérkőzés után az NSO tudósítása szerint: - Kicsit nehézkesen kezdtünk, mintha álmodoztunk volna, de aztán egyre jobbak lettünk, ahogy az idő haladt. A második félidő első 10-15 percében kiválóan játszottunk, és onnan már könnyen ment a győzelem. Majdnem mindenki játszott a csapatból, ez egy jó kezdés volt a hétre, holnaptól már a hétvégi mérkőzésre készülünk.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda NB I., 8. forduló: Telekom VKC - Komló 32:17 (15:8). Veszprém, 1800 néző. V.: Bonifert F., Oláh V. Telekom: Mikler – Gajics 10(1), Ancsin 4, Nilsson 5, Lékai, Ilics, Ugalde 5. Csere: Schuch, Accambray 2, Blagotinsek 2, Győri 1, Dzsamali, Ligetvári 2, Sulic 1. Edző: Ljubomir Vranjes. Komló: Granic – Gebhardt 3, Obradovics 2, Balázs, Jerkovics 2, Grünfelder 1, Markovics 4 (2). Csere: Selymes (kapus), Wéber 2, Katzirz, Kékesi, Sunajko, Laufer, Kovács, Hoffmann 3. Edző: Klivinger Bálint.

Az eredmény alakulása: 6. p.: 1:5, 12. p.: 6:6, 19. p.: 10:7, 33. p.: 16:9, 41. p.: 21:10.