Kiütéses bakonyi siker

A férfi kézilabda NB I legutóbbi játéknapján a listavezető Telekom Veszprém 39:21-re győzött az újonc Dabas otthonában.

A Veszprém a PSG-től hazai pályán elszenvedett BL-vereség után Dabasra utazott, ahol önbizalom-növelő győzelemre volt kilátás. Jól is kezdte a mérkőzést Ljubomir Vranjes csapata, többgólos előnyt tudott állandósítani már az első negyedórában, de a hazaiak nem adták könnyen, a szünetben „csak" négy volt közte. A fordulás után azonban bedarálta ellenfelét a favorit: a 12–16-os félidei eredmény után a második játékrészben 18 perc játék alatt a hazaiak mindössze hat, a vendégek viszont újabb 16 gólt rámoltak be, ezzel el is döntötték a mérkőzést.

Ljubomir Vranjes edző értékelése a mérkőzés után az NSO tudósítása szerint: – Nagyon jól dolgoztunk, két játékos kivételével mindenkinek lehetőséget biztosítottam és a végére egyértelmű lett a győzelmünk. A Dabas nagyszerűen harcolt, büszkék lehetnek magukra, mert ez nem könnyű feladat egy ilyen ellenféllel szemben, mint a Veszprém.

Jegyzőkönyv. DVSE KC – Telekom Veszprém 21:39 (12:16). Dabas, 2000 néző. V.: Paska D., Vastag S. DVSE: Holló – Országh 4, Petrovszki, Slachta 2, Bíró 2, Halász 2, Kekezovity 3. Csere: Kovács, Podoba, (kapusok), Bakos 1, N. Simovic 1, Zakics 1, Lepsényi 2, Pocsai 1, Szeitl 1, Ács 1. Edző: Tomori Győző. Veszprém: Alilovic – Gajic 8, Sulic 3, Nagy 2, Ligetvári 1, Dzsamali 7, Manaszkov 6. Csere: Mikler (kapus), Schuch, Ilics, Nilsson 3, Accambray 3, Ancsin 4, Terzic, Lékai, Győri 2. Edző: Ljubomir Vranjes.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 1:3. 11. p.: 2:6. 16. p.: 4:10. 23. p.: 8:12. 34. p.: 12:19. 40. p.: 13:25. 47. p.: 16:31. 54. p.: 18:36.