Idegenbeli nap a női röpiseknél

A papírformának megfelelő eredmény született Veszprémben is.

Az alapszakasz utolsó két fordulóját ezen a hétvégén rendezik. Az első játéknap meccseit játszották pénteken.

Az egyetemi csarnokban vívott mérkőzésen a VESC a negyedik helyen tanyázó, nagymúltú lila-fehérektől úgy kapott ki, hogy az utolsó szettben tudta valamelyest megszorítani a fővárosiakat.

VESC - Ujpest TE 0:3 (-14, -18, -20). Veszprém, 100 néző. Vezette: Szabó, Stefik. VESC: Tobak, Környei, Kovács, Pintér, Földesi, Jezerniczky. Csere: Pós, Szelle, Dadzso, Molnár, Erdősi (libero). Edző: Katona Péter.

Egyedül a 3:2-re diadalmaskodó Kaposvár röplabdacsapata tudott hazai pályán nyerni, a hazaiak kétszettes hátrányból felállva győzték le az Albrecht MVSC MISI gárdáját.

A 21. forduló többi eredménye: Szolnoki Főiskola - TEVA Gödöllői 0:3 (-15, -18, -16), Tatabányai Volán - Aluprof-TF Budapest 0:3 (-9, -9, -22), BITT Kaposvár - Albrecht MVSC MISI 3:2 (-20, -17, 16, 17, 13), Budai XI. - Békéscsabai RSE 0:3 (-22, -17, -14), Palota RSC - Budapest SE-FKF Zrt. 0:3 (-13, -14, -15).

A 22. forduló mérkőzéseit vasárnap vívják, a veszprémiek Gödöllőn lépnek pályára.