Volt Real-játékost igazolt a Diósgyőr

A 32 éves Fernando Miguel Fernandez Escribano 276 alkalommal lépett pályára a spanyol első osztályban.

A Betis színeiben spanyol Király Kupa győztes játékossal erősített az OTP Bank Ligában szereplő DVTK.

Újabb spanyol játékossal bővült tehát a DVTK kerete: a 32 éves Fernando 276 alkalommal lépett pályára a spanyol első osztályban, ahol legnagyobb sikereit, közte Copa del Rey győzelmet a Betis színeiben aratta.

Fernando Miguel Fernandez Escribano (a pályán a Fernando nevet használja) a malagai utánpótlásban nevelkedett és már 17 évesen bemutatkozott a felnőttek közt a Segunda Divisiónban.

Szülővárosából a Real Madrid hívó szavára távozott, azonban a fővárosban éppen ekkor vásárolták össze a világ legjobb játékosait, ezért mindössze egy Real Zaragoza elleni találkozón lépett pályára a legendás fehér mezben. Mivel a Real Madrid ebben az évben megnyerte a Bajnokok Ligáját vannak források, amik BL-győztesként tartják számon a DVTK legfrissebb igazolását.

A kölcsönben Valladolidban töltött évek során négy alkalommal játszott a spanyol U21-es válogatottban (Ausztria ellen a kerettársa volt Francisco Gallardo is) és azt is bizonyította, a felnőttek közt is megállja a helyét.

Második valladolidi évében a Totalsport.hu cikke szerint 15 gólt szerzett, ezzel csapata házi gólkirálya volt. Ezt követően érkezett Sevillába, a Betishez, ahol 6 szezont töltött el. Tagja volt a 2004-2005-ös bajnokságban 4. helyen végzett és ugyanebben a szezonban a Király Kupát elhódító csapatnak.

Eredményének köszönhetően a 2005-2006-os szezonban a Bajnokok Ligájában indulhatott a Betis, és a Liverpool és a Chelsea mögött, de az Anderlechtet megelőzve a 3. helyen végzett a csoportjában.

Fernando 2008-ban hazatért Malagába, ahol nyáron járt le a szerződése. Ősszel szerződés nélül a Malaga második csapatával készült és várta az újabb kihívást.

A DVTK-hoz szabadon igazolható státuszú játékosként érkezett, másfél éves szerződést kötött vele a klub.