Háromszoros hipp-hipp-hurrá idegenben

Kizárólag idegenbeli győzelmek születtek a labdarúgó Magyar Kupa délutáni negyeddöntő-mérkőzésein, így mindhárom mérkőzésen minden bizonnyal eldőlt a továbbjutás.

A Debrecen Kaposváron tudott nyerni Adamo Coulibaly 81. percben szerzett találatával, ráadásul az utolsó percekben nem volt sok esélye az egyenlítésre a hazaiaknak, miután Graszl Károlyt a 88. percben kiállította a játékvezető.

Az első osztályba minden bizonnyal feljutó MTK a Békéscsaba ellen könnyedén nyert. A vendégeknél Tischler Patrik, Könyves Norbert és Kanta József volt eredményes, így a visszavágó már csak formalitás.

Baján Kormos László vette be Balajcza Szabolcs kapuját. A hazaiak örömét csökkenti, hogy a 72. percben szerzett tizenegyes-gól csak a szépítésre volt elég, hiszen Remili Mohamed és Kabát Péter már eredményes volt a találkozón, utóbbi kétszer is. A visszavágó minden bizonnyal itt sem hoz majd túl nagy izgalmakat.

Az egyetlen esti mérkőzésen született csak hazai győzelem. Székesfehérvárott a Vidoton kiütésszerű győzelmet aratott Győri ETO ellenében. A fehérváriak kihasználták a győriek nagy egyéni hibáit, és a szünetbeli kétgólos előnyt a második félidőben megduplázták.

Eredmények. Kaposvári Rákóczi – DVSC-Teva 0:1 (0:0), Békéscsabai Előre – MTK 0:3 (0:2), Bajai LSE – Újpest 1:3 (0:0), Videoton - Győr 5:1 (2:0).