Nem javult a mérkőzésarány...

Tízpontos vereséget szenvedtek a Honvéd otthonában a veszprémi férfi kosarasok.

A férfi kosárlabada NB I/B-ben a 21. fordulóban az egykoron sokszoros bajnokcsapat, a nagymúltú Bp. Honvéd ellen szerepelt a Szájer József vezette bakonyi együttes. A táblázaton elfoglalt helyük alapján győzelmet lehetett várni a VESC-től, ez azonban némi meglepetésre elmaradt.

Már az első negyed vége jelezte, nem volt véletlen a pécsi kisiklás sem, rögtön hat pont hátrányt szedett össze a gárda. A következőben "csak" kettő volt a minusz. Ekkor védekezett a legeredményebben a csapat, igaz a dobott kosarak száma is roppant gyér volt. Így a félidő a hazaiak szempontjából 42:34-re alakult.

A harmadik negyedben egy pontot sikerült faragni a hátrányból (62:55), azaz egy huszáros hajrával esetleg még lehetett volna fordítani a mérkőzés sorsán. Ez azonban nem következett be, mi több ismét hárommal több pontot gyűjtött a bajnokságban a tizenkettedik győzelméig jutó Honvéd. A veszprémieknél ezzel 14:7 a győzelmek-vereségek arány...

Jegyzőkönyv. Bp. Honvéd - Veszprémi Egyetemi SC 80:70 (25:19, 17:15, 20:21, 18:15). Budapest, Tüzér utca, 100 néző. Honvéd: Kwame, Bohanek, Földi, Tursics, Lőrincz. Csere: Taga, Benyó, Stefán, Szelecki. Edző: Mészáros István. VESC: Faragó, Nagy R., Kováts, Mérész, Fekete. Csere: Czakó, Horváth, Kiskós. Edző: Szájer József. A legjobb dobók: Kwame 25, Bohamek 15, Lőrincz 9, ill. Faragó 22, Nagy R. 15, Fekete 10.