A horvátokat is megszórta a nőihoki-válogatott

Könnyedén, 6:0-ra nyerte a Horvátország elleni mérkőzését a maribori divízió II-es világbajnokságon.

Azt már a meccs előtt is sejteni lehetett, hogy csak a gólkülönbség lesz kérdéses, mivel a magyar csapat sokkal jobb a horvátnál, és a lányok ezt igazolták is a jégen.

A magyar csapat már három perc elteltével vezetett Horvátjh Tifani góljával, az első harmad után pedig 3:0 volt az állás, miután Dabasi Réka és Trencsényi Kitti is betalált.

Dabasi és Horváth később ismét eredményes volt, majd Kiss-Simon Franciska zárta a gólok sorát, így 6:0-ra győzött a magyar csapat. A szombati utolsó játéknapon az Origo.hu szerint Új-Zéland ellen is a magyar válogatott az esélyes, és még az első helyre is van esély, ehhez a győzelem mellett arra van szükség, hogy Ausztrália kis különbséggel győzzön Észak-Korea ellen.