Svéd győzelem a tét nélküli kézilabda-selejtezőn

A magyar férfi-kézilabdaválogatott Svédország ellen szinte végig vezetett, de a végére elfáradt és kikapott a tét nélküli mérkőzésen.

A már olimpiai résztvevő Svédország és Magyarország vívta a férfi kézilabda olimpiai selejtezőtorna utolsó mérkőzését Göteborgban.

A magyar válogatottban kimaradt Iváncsik Gergő és Carlos Perez, helyettük Szöllősi Szabolcs és Vadkerti Attila került be a keretbe, és utóbbi nagyon is élt a bizalommal.

Jól kezdtett a magyar válogatott, éppen Vadkerti szerezte az első gólt, ehhez három és fél percnek kellett eltelnie. Még egy nagy lyuk volt a gólok tekintetében, 3:1-es magyar vezetés után ugyanis 5 és fél percig nem esett gól. A svédek is megváltozott kerettel léptek pályára, 5:5 után meg is torpantak.

10:6-ra is elhúzott Mocsai Lajos csapata, amelyben Vadkerti Attila ekkor már ötödik gólját szerezte. Kár volt a félidő végéért, ugyanis 11:11-nél egyenlítettek a skandinávok. Harsányi gondoskodott arról, hogy a mieink vonuljanak előnnyel a szünetre.

A mieink nagyrészt a cseréket, így Lékait, Puticsot, Vadkertit, Szöllősit és a kapuban Miklert játszatták a találkozón. Nagyszerűen játszottak a második félidőben is. Két gólnál többel egyszer sem vezetett a Mocsai-csapat, de a svédek valahányszor egyenlítettek (18:18, 20:20), nem tudták átvenni a vezetést. Egészen 22:21-ig, akkor Mathias Gustavsson talált be. Mindez az 52. percben következett be. Sőt, nemsokára kettőre nőtt a svéd előny.

Másfél perccel a vége előtt - miután Lékai két ziccert is kihagyott - időt kért Mocsai kapitány, miközben az egész aréna egy emberként állt fel, és a Sport24.hu tudósítása szerint vastapssal köszöntötte a két olimpiai résztvevő együttest.

A végén felpörögtek a svédek és megnyerték a mérkőzést, három góllal.

Korábban a brazilok megszerezték egyetlen győzelmüket Macedónia ellen.

Jegyzőkönyv. Svédország - Magyarország 26:23 (11:12), Brazília - Macedonia 28:27.