Becsületből (is) jeles a lányoknak

Már az első félidőben döntésre vitték a mérkőzés sorsát a veszprémiek.

A női kézilabda NB I. 5-8. helyéért zajló rájátszás első fordulójában a Hajdúság fővárosában lépett pályára a Barabás VKC.

Az ismert gondok - visszalép az NB I-től a szakosztály - ellenére nagy lendülettel kezdtek a veszprémiek. Még tíz perc sem telt el, már látszott, hogy a két csapat nincs egy súlycsoportban. A lelkes, fiatal debreceniek pillanatig sem tudták megszorítani a rutinosabb, jobb fizikumú ellenfelüket.

A hamar megszerzett három-négy gólos előnyt a félidő végéig sikerült fokozatosan tovább növelni, s végül 18:10-es vendég vezetésnél küldte a játékvezetői kettős pihenőre a csapatokat.

Fordulás után sem változott a játék képe, pedig ekkor már Gyurka János edző a fiatalabb veszprémieknek is játéklehetőséget biztosított. Emiatt aztán a hajrában valamennyit faragott a hátrányából a DVSC, de még így is jelentős maradt a különbség a két együttes között.

Jegyzőkönyv. DVSC - Barabás VKC 30:37 (10:18). Debrecen, 1000 néző. V.: Nagy, Thuróczy. DVSC: Király - Slakta, Karalyos, Kudor, Dakos, Siska, Kazai. Csere: Makai (kapus), Bálint, Karnik Sz., Szilágyi Á., Varsányi, Som, Bohus-Karnik M. Edző: Köstner Vilmos. Barabás: Kiss - Földes V., Bulath, Farkas, Mayer, Emberovics, Földes K. Csere: Lengyel (kapus), Azari, Szabadfi, Khoullied, Hornyák, Hanczvikkel. Edző: Gyurka János. A legjobb lövők: Dakos 7, Bálint 6, Karalyos, Szilágyi Á. 3-3, ill. Bulath 12, Mayer 7, Hornyák 6.