Hazai visszavágó egy pont előnnyel

Pénteken este 18.30-tól a Nagykőröst fogadja a VESC férfi kosárcsapata.

A férfi kosárlabda NB I/B. középmezőnyös, a 9-16. helyezésekért zajló rájátszásában háromfordulós, oda-vissza mérkőzéssorozat keretében döntik el a végső pozíciók sorsát.

A veszprémi egyetemisták az első körben a keleti csoport hetedik helyezettjét, a Nagykőrösi Sólymokat kapták ellenfelük, s a várakozásoknak megfelelően idegenben is győztek. A mérkőzés azonban meglehetősen hektikusra sikeredett. Ugyanis az első negyedben minusz 11, a másodikban (plusz még...) minuszöt pont volt a mérlegük, így aztán félidőben 44:28-as mutatott az eredményjelző tábla.

Ekkor észbekaptak a fiúk és előbb kilenc pontot lefaragtak a hátrányukból és végül egy igazán bravúros hajrával egypontos (81:80) győzelmet arattak.

A holnap esti visszavágón - vezetők és játékosok egyöntetű véleménye - már csak a győzelem aránya lesz kérdéses. Aztán jöhet a következő forduló, immár egy erősebb ellenféllel szemben...