A női vízilabda-válogatott is kijutott az olimpiára

A Triesztben zajló olimpiai selejtező torna negyeddöntőjében Merész András csapata meglepően könnyedén győzte le Kazahsztánt.

A magyarok csoportgyőztesként mérkőzhettek a másik csoport leggyengébb továbbjutójával, miután kedden 13:12-re verték a legutóbbi vb-n harmadik helyezett oroszokat, szerdán 11:9-re kikaptak az Európa-bajnok olaszoktól, csütörtökön pedig 10:9-re nyertek a spanyolok ellen.

A kazahok elleni mérkőzés tulajdonképpen már az első negyedben eldőlt. Keszthelyi Rita góljával kezdődött a találkozó, majd betalált Czigány Dóra is. Zubkova találatára újabb három magyar gól volt a válasz, 6:1.

Menczinger szerezte a hetedik magyar gólt, amire Turova válaszolt (7:2). Kisteleki Hanna a harmadik harmadban már tíz gólosra növelte a magyar csapat előnyét, 12:2.

A hajrában a Totalsport.hu tudósítása szerint Rozsenceva hozta tíz gólon belülre a kazahokat, ám a találkozó utolsó három percében Antal, Bujka, Menczinger és Kisteleki is egyszer-egyszer betalált a kazah kapuba (18:5).

A tornán az első négy helyezett szerez londoni kvótát.

Jegyzőkönyv. Magyarország-Kazahsztán 18:5 (6:1, 3:1, 4:2, 5:1). A magyar gólszerzők: Bujka 4, Keszthelyi, Antal 3-3, Menczinger, Kisteleki 2-2, Czigány, Tóth, Szücs, Drávucz 1-1.