Vb-résztvevő a magyar kéziválogatott

Összesítésben két góllal nyerte a magyar-norvég párharcot a Mocsai-csapat.

Magyar örömünnep a norvég fővárosban: az olimpia után kijutott a 2013-as kézilabda-világbajnokságra is az újra Nagy Lászlóval felálló magyar válogatott. Hiába nyerték meg 31:27-re a visszavágót az északiak. A négy gól nem volt elég, hogy ledolgozzák a hátrányukat.

A visszavágót nagyon határozottan kezdték a magyarok az első negyedórában végig vezettek, 7:6-nál sikerült a norvégoknak fordítani, a félidőt is egygólos előnnyel hozták.

A második játékrészben a Sport24.hu tudósítása szerint lehozta Fazekas Nándor Mocsai Lajos, helyére Mikler Roland állt be, aki már a veszprémi meccsen is megkeserítette a norvégok életét a hajrában. A visszavágón is kiválóan védett a magyar kapus, így sokáig még a győzelemért is küzdöttek a magyarok. A meccs végén egy kicsit fellazult a mieink fegyelmezett játéka, de a négygólos vereség elég volt a világbajnok részvételhez.

Így 54:52 összesítéssel a magyarok ünnepelhettek a második mérkőzés végén, ugyanis a múlt vasárnap játszott első mérkőzésen Veszprémben a Nagy Lászlóék hat góllal múlták felül a norvégokat.