Orbán hetedik lett az atlétikai Eb-n

A kalapácsvető Orbán Éva a hetedik helyen végzett a Helsinkiben zajló atlétikai Európa-bajnokságon

Az Egyesült Államokban tanuló (Veszprémben nevelkedett) magyar versenyző magabiztosan lépett tovább a selejtezőből a döntőbe, ahol 66,81 méteres dobással kezdett. Ezzel az első sorozat után a hetedik helyen állt.

Másodikra a hálóba vágta a kalapácsot, és mivel a többség javított, visszacsúszott a 11. helyre. Orbán Éva harmadikra javított, 67,92-vel bekerült a legjobb nyolc közé. (A harmadik kör után az utolsó négy búcsúzott.)

A folytatásban két elrontott kísérlet következett, majd 66,83-mal fejezte be a versenyt. Megőrizte hetedik helyét, ami a legjobb eredménye felnőtt világversenyen.

Orbán a verseny után a Sport24.hu információja szerint arról is beszélt, hogy az olimpiáig még két versenye lesz, de londoni céljairól inkább nem mond semmit.