A Videotoné a Szuper Kupa

Tizenegyesek döntöttek a székesfehérváriak javára.

A 2012-es labdarúgó Szuper Kupa döntőjét a bajnok Deberecen és a Videoton vívta Székesfehérvárott. A hajdúságiak már a második percben az elalvó hazai védelem mellett Bódi révén vezetést (0:1) szereztek. Az első félidőben már nem is változott az eredmény. A bajnokcsapat rutinosan lassította a játékot, a Vidi nem tudott igaz gólhelyzetet kialakítani.

Szünet után ismét góllal kezdett a "Loki", de Bognár játékvezető ezúttal már megsemmisítette a teljesen szabályos találatot. Ebben a játékrészben végig a Videoton kezdeményezett, s a befejezés előtt 15 perccel Kovács egy kapusról kipattanó labdát értékesített, 1:1.

A büntetőpárbajban a hazaiak kezdtek és a harmadik sorozatig mindenki betalált, 3:3. Ekkor a piros-kékek ismét belőtték a 11-esüket, míg a korábban gólszerző Bódi csunyán fölé vágta a labdát, 4:3. A hazaiak utolsó embere 5:3-ra alakította az állást és ezzel el is dőlt a kupa sorsa.